• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-4184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار:

تنها 15درصد از عوارض ورود وخروج کالا سهم منطقه آزاد است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار درباره عوارض ورود کالا به منطقه آزاد گفت: تنها 15درصد از عوارض ورود وخروج کالا سهم منطقه آزاد است که برطبق قانون صرف توسعه زیرساخت های شهری و ترانزیتی منطقه می شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، عبدالرحیم کردی بابیان اینکه کنترل گیت های منطقه آزاد وظیفه دستگاه های نظارتی است، افزود: در معنای اقتصادی قاچاق در مناطق آزاد مفهومی ندارد.

وی در ادامه با با اشاره به برخی حاشیه سازی ها درباره ورود کالای قاچاق به منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: ورود و خروج کالا در سطح منطقه آزاد به دو صورت کالای همراه مسافر وکالای تجاری انجام می شود.

وی افزود: در سطح منطقه آزاد تنها کالاهای ممنوعه شرعی و ساخت رژیم صهیونیستی منع دارد و هیچ کالای خارجی در سطح منطقه مفهوم قاچاق پیدا نمی کند.

به گفته کردی بر طبق قانون درمبادی و گیت های خروجی منطقه آزاد گمرک و نیروی انتظامی مستقر هستند و منطقه آزاد وظیفه کنترل مبادی را ندارد.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار تاکید کرد: کالاهای ورودی به منطقه از سوی دستگاه های نظارتی کنترل، و سپس در انبار های منطقه آزاد و تحت نظارت گمرک دپو می شوند.

وی با اشاره به فنس 46کیلومتری منطقه آزاد چابهار و کنترل آن از سوی دستگاه های امنیتی خاطرنشان کرد: تنها راه قاچاق در منطقه، کالای همراه مسافر است که باتوجه به اینکه ورود وخروج آن هم مقدار مشخص و تعیین شده ای دارد و توسط گمرک کنترل می شود بنابراین عملا راه قاچاق کالا بسته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: