• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-4484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار خواستار تدوین بسته مشخص اقتصادی با هدف ارتقاء روابط تجاری با همسایگان شد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: نیاز هست یک بسته مشخص اقتصادی با هدف ارتقاء روابط تجاری با همسایگان تدوین شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان در خصوص توسعه روابط با کشورهای همسایه خواستار تفویض اختیار به استانها شد و تاکید کرد: تفویض اختیار به استانها و خروج از تمرکزگرایی تحول جدی را در نوع روابط استانهای مرزی با کشورهای همسایه ایجاد می کند.

هاشمی با اشاره به طرح پیشنهاد تبدیل سیستان به بارانداز خشکی تبادل کالا با محوریت بندر شهید بهشتی چابهار به والی نیمروز گفت: محقق شدن این خواسته می تواند منفعت زیادی عاید مرزنشینان نماید که این پیشنهاد توسط  دولت افغانستان به تصویب رسید.

استاندار ادامه داد: باید در چارجوب نیاز ملی در صادرات و واردات کالا روابط مان با کشورهای همسایه با توجه به جمعیت و بازار قوی آنها ارتقاء یابد.

هاشمی بیان کرد: مثلث ایران، هند و افغانستان که حاصل توافق بین روسای جمهور و نخست وزیر هند بود، اقتضای  آن اتخاذ یک رویکرد متفاوت است.

استاندار گفت: سازمان صنعت ، معدن و تجارت  پیشآهنگ اجرایی شدن مثلث ایران،هند و افغانستان است بنابراین پیشنهاد می کنم که استانهای خراسان جنوبی، رضوی و سیستان و بلوچستان که هر سه با هندوستان و افغانستان مرز مشترک دارند، با تدوین برنامه مشخص برای توسعه روابط تجاری، اجتماعی و فرهنگی برنامه ریزی نمایند.

وی تصریح کرد: کشور پاکستان علی رغم وجود تنگناها روحیه تجارت جهانی را در خود ایجاد کرده است؛  دید بلند داشتن گام های بلندی را هم می طلبد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای جدی ما برای پیشگیری از قاچاق، توسعه روابط ما با کشورهای همسایه با محوریت نقش آفرینان محلی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: