• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-4784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران:

دولت به جز نفت در صادرات سهمی ندارد

رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: دولت به جز نفت در صادرات سهمی ندارد و ما موضوع صادرات را با هدف حمایت از توسعه صادرات به خوبی رصد می‌کنیم.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مجتبی خسروتاج در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی سیستان و بلوچستان افزود: اقتصاد و صادرات متکی بر بازار رقابتی است و باید با ایجاد رقابت و نوع کالای صادراتی و تکنولوژی با پویایی در این زمینه پیش برویم تا بتوانیم در بازارهای منطقه و جهان سهم بیشتری داشته باشیم.

وی بیان کرد: توسعه تجارت ایران جهت حمایت از توسعه صادرات و ترانزیت از استان سیستان و بلوچستان آمادگی کامل دارد.

رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: این سازمان جهت حمایت از توسعه صادرات و ترانزیت از سیستان و بلوچستان امادگی کامل دارد چرا که این استان برای توسعه روابط با کشورهای افغانستان، پاکستان و عمان نقش کلیدی دارد.

وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان برای توسعه روابط با کشورهای افغانستان، پاکستان و عمان نقش کلیدی دارد و بر همین اساس به سمت تشکیل میزهای تخصصی کالایی پیش رفته‌ایم که از مزیت‌های هر منطقه برای صادرات استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: میزهای کالایی در چشم‌انداز توسعه صادرات تعریف شده و هم‌اکنون میزهای کالایی مختلف از جمله میز کالایی ترانزیت، خرما و ... را در استان سیستان و بلوچستان راه‌اندازی کرده‌ایم.

وی افزود: برنامه‌هایی در حوزه مبادلات تجاری تدوین کرده‌ایم که در بلند مدت تجارت ما در کشورهای مختلف شکننده نباشد و حتی در برخی از کشورها بنگاه‌های تولیدی ایران در حال فعالیت تولیدی هستند.

وی تصریح کرد: در زمینه تعرفه‌های ترجیحی و تجارت آزاد برنامه‌ریزی صورت گرفته و جزو فعالیت‌های ما است و با برخی از کشورها به ویژه افغانستان، پاکستان و عمان که با سیستان و بلوچستان به صورت زمینی و دریایی هم مرز هستند، آمادگی اجرای آن را داریم.

خسروتاج اظهار کرد: در زمینه حمایت از صادرکنندگان استان سیستان و بلوچستان جهت حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی، پذیرش و اعزام هیئت‌های تجاری، راه‌اندازی خطوط کشتیرانی و توسعه ترانزیت و استفاده از بندر شهید بهشتی چابهار آمادگی کامل داریم. همچنین صادرکنندگان در صورتی که در گذشته تسهیلات بالای 18 درصد دریافت کرده‌اند از طریق یارانه مابه‌التفاوت به آنها پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به صادرات محصولات ساختمانی از جمله سیمان، گفت: با توجه به اینکه هزینه حمل و نقل در قیمت صادراتی این محصولات بسیار تاثیرگذار است، سال گذشته به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران یارانه پرداخت کردیم و این موضوع جزو سیاست‌های ما به شمار می‌رود و با توجه به اینکه سیمان از جمله محصولات مهم صادراتی سیستان و بلوچستان است، در این زمینه آماده همکاری هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: