• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-4884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری يازدهمين جلسه اتاق فكر توسعه بندر چابهار

يازدهمين جلسه اتاق فكر توسعه بندر چابهار با حضور معاونت امور بندري و اقتصادي سازمان بنادر و دريانوردي، مديران كل استاني مرتبط، خطوط كشتيراني، تجار و سرمايه گذاران بخش خصوصي در محل سازمان بنادر و دريانوردي برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، اسلامي معاون امور بندري و اقتصادي سازمان بنادر و دريانوردي در این جلسه از امضاء توافقنامه هایی با طرف های خارجی سرمایه گذار در بندر چابهار خبر داد كه حضور اين شركت ها را قبل از اجرايي شدن قرارداد در بندر چابهار تسريع می کند.

وی ضمن برشمردن اولویت بندر چابهار در جذب سرمایه گذار به جهت افزایش ترافیک بار و کالا،  بر احصاء مشوق های خدماتی به صاحبان کالا توسط بخش های دولتی، تسهیل و تسریع در فرآیندها و اقتصادی نمودن مسیر چابهار تأکید و از راه های ارتقاء و افزایش کالا دانست.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی همچنین امضاء توافقنامه بين معاون وزيرحمل و نقل هند و معاون وزير راه و شهرسازی را نويد بخش اهميت پيشرفت بندر چابهار بیان کرد.

اسلامی در ادامه ضمن تشكر از مهندس استاندار سيستان و بلوچستان در جهت پيگيري امورات مربوطه بندر چابهار گفت: تبديل بنادر شهيد بهشتي و شهید کلانتری چابهار به منطقه ويژه اقتصادي از اولويتهاي سازمان بنادر و دریانوردی است که درحال پيگيري جهت تحقق نميباشيم.

وی در ادامه از افتتاح فاز اول طرح و توسعه بندر شهيد بهشتي با حضور رياست محترم جمهور در آینده نزدیک خبر داد.

این مقام مسئول در سازمان گفت: طراحي مدل و چارچوب دقيق جهت تخفيف چشمگير تعرفه های صادرات از طريق بندر چابهار در دستور كار قرار داده شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: