• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-4984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بیان کرد:

ترانزیت 3 میلیارد دلاری کالا از مرزهای سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: میزان خروجی کالا از مرزهای سیستان و بلوچستان با احتساب ترانزیت کالا، کالاهای صادراتی از استان و کالاهای احراز شده از سایر گمرکات و خروجی از مرزهای استان به 3 میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، نادر میرشکار در شورای صنعت و معدن استان افزود: بر اساس هدف‌گذاری باید در سال 95 میزان صادرات از استان 440 میلیون دلار می‌بود که این میزان به 483 میلیون دلار رسید و تراز تجاری استان در سال 95 مثبت بوده و میزان صادرات ما نسبت به واردات بیشتر بوده است.

وی اظهار کرد: صادرات استان از بازارچه های میلک ،میرجاوه ، کوهک ، پیشین ، ریمدان و جالق و از گمرکات زاهدان ، چابهار ، چابهار ، میرجاوه ، میلک و  پیشین صورت پذیرفته است .

میرشکار گفت: اقلامی از قبیل مصالح ساختمانی ( سیمان ) ، گاز ، گوگرد ، خرما ، کاشی  به کشورهای افغانستان ، پاکستان ، ترکیه ، کویت ، امارات و سایر کشورها صادر شده است .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در شرایط کنونی یک از راه های خروج از رکود توجه ویژه به بخش صادرات است و نگاه دولت در این بخش به توسعه فعالیت بازارچه های مرزی می باشد .

میرشکار خاطرنشان کرد: استان سیستان و بلوچستان تنها استانی در کشور است که در بخش تجارت از طرف دولت امتیاز  شعاع 50 کیلومتری مرزی جهت تجارت مرزنشیان را داراست    .

وی خاطرنشان کرد: با توسعه بازارچه های مرزی در سطح استان شاهد رونق اقتصادی ، ایجاد اشتغال ، بهبود معیشت مرزنشینان و امنیت پایدار خواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: