• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-5484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ابراز تمایل والی قندهار برای فعالیت اقتصادی تجار افغانستان در ایرانشهر

والی قندهار در ادامه سفر به استان سیستان و بلوچستان در راس هیات بلند پایه اقتصادی و تجاری از مزیت های اقتصادی شهرستان چابهار بازدید کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، به نقل از استانداری،" زلمی ویسا" و همراهان ضمن بازدید از دو واحد تولیدی نخل طلا ، کارخانه تولید نوشابه و بسته بندی آب آشامیدنی، در جلسه کاری که در محل فرمانداري برگزار شد، شرکت کردند.

فرماندار ایرانشهر در این جلسه ضمن برشمردن ظرفیت های انسانی، دانشگاهی، معدنی، کشاورزی، دامی و تولیدی این شهرستان را نقطه وصل دو منطقه اقتصادی و تجاری شمال و جنوب استان دانست و گفت:  زیر ساخت های موجود منطقه اعم از آب فراوان، اراضی حاصلخیز ،دو نیروگاه بزرگ برق، خط لوله گاز، راه آهن، جاده ترانزیت و فرودگاه می تواند در تکمیل حلقه مناسبات و معادلات اقتصادی و تجاری دو منطقه مرزی افغانستان با استان پهناور سیستان و بلوچستان تاثیر بسزایی داشته باشد.

داودی افزود: با توجه به فعالیت دو کارخانه آرد و تولید ۳۰ هزار تن گندم، ۵۰ هزار تن خرما ، تولید هشت هزارتن گوشت مرغ و بیش از ده هزار نفر شتر در منطقه می توان بخشی از نیازمندیهای بازار افغانستان را تامین کرد.

وی ادامه داد: در آینده با استقرار منطقه ویژه اقتصادی  و با توجه به شرایط آب و هوایی منحصر بفرد این نقطه جمعیتی استان برای احداث انبارهای مورد نظر و ذخیره سازی اقلام مورد نیاز می تواند هدف گذاری کرد.

در ادامه والی قندهار ضمن ابراز خرسندي از میهمان نوازی مسئولان ، از ایرانشهر بعنوان یکی از شهرهای خوب استان نام برد و در خصوص مشارکت در سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی ابراز علاقه مندی کرد.

والی قندهار از میزبانی سخاوتمندانه جمهوری اسلامی ایران در خصوص پذیدش مهاجران افغان تشکر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: