• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-4614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان عنوان کرد

وجود 30 درصد پایگاه‌های جاده‌ای اورژانس سیستان و بلوچستان در مسیر جاده‌های روستایی و فرعی

رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: فاصله طولانی جاده‌های استان و نبود استراحتگاه در این مسیر، موجب خواب آلودگی راننده و در نهایت، تصادف می‌شود.

به گزارش ایسنا،  دکتر فریبرز راشدی رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، با اشاره به پهناور بودن استان سیستان و بلوچستان افزود: حوادث جاده‌ای، بیشترین آمار را در سطح استان دارد و  مساحت استان زاهدان، یازده درصد مساحت کل کشور را شامل می‌شود.

وی با اشاره به فاصله ۱۱۰۰ کیلومتری شمال تا جنوب استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: نبود محلی برای استراحت رانندگان در مسیر جاده‌های استان، منجر به بروز حوادث جاده‌ای به دلیل خستگی راننده می‌شود.

راشدی در ادامه تاکید کرد: طی سال گذشته، هزار و ۷۸۴ حادثه جاده‌ای در استان رخ داد که 2690 نفر به دلیل جراحت و صدمه در این حوادث به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی منتقل شدند.

رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در  بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: برنامه‌ریزی برای کاهش حوادث تنها متوجه یک نهاد و سازمان نیست. مسائل مربوطه در این خصوص در کمیته ایمنی راه‌ها مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود.

به گفته وی، تمام سازمان‌ها و نهادهای ذیربط مانند استانداری، هلال احمر و … در این کمیته حضور دارند.

راشدی در ادامه افزود: نصب دوربین و آماده‌سازی استراحت‌گاه برای رانندگان در مسیر جاده‌ها از برنامه‌های کاهش حوادث جاده‌ای در سطح استان سیستان بلوچستان است.

وی گفت: برخورد خودرو با حیوانات نیز از مسائل مطرح در کمیته بود که با پیگیری‌های انجام شده، در مسیر جاده کانال‌هایی در دست حفاری است تا حیوانات وارد جاده نشوند.

رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ادامه عنوان کرد: در سطح جاده‌های اصلی استان سیستان و بلوچستان، پایگاه‌های اورژانس به فاصله ۴۰-۳۰ کیلومتر راه‌اندازی شده است.

راشدی ادامه داد: زمان حضور نیروهای اورژانس در محل حادثه جاده‌ای‌، ۹ دقیقه است که در سطح شهر به پنج دقیقه کاهش پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: در مجموع، ۱۲۰ پایگاه اورژانس در سطح جاده‌ها و شهرهای استان راه‌اندازی شده که از این تعداد، حدود یکصد پایگاه در مسیر جاده‌ها قرار دارد.

راشدی گفت: ۳۰ درصد پایگاه‌های جاده‌ای اورژانس استان در مسیر جاده‌های روستایی و فرعی قرار دارد که در صورت تأمین اعتبار و نیروی انسانی، پوشش امدادی جاده‌های روستایی و فرعی در سطح این استان کامل خواهد شد.

رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پایان اظهار کرد: دو بالگرد هوایی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار دارد که در زاهدان و چابهار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: