• سه شنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-1184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان مطرح کرد:

پرداخت 86 درصد مطالبات گندم کاران سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: 86 درصد مطالبات گندم کاران استان به میزان 830 میلیارد ریال برای خرید تضمینی محصولاتشان از سوی بانک کشاورزی پرداخت شده است

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، رضا نجفی در شورای کشاورزی استان افزود: کار خرید گندم از کشاورزان استان تا پایان مهرماه ادامه دارد.

رئيس سازمان جهاد كشاورزي سيستان و بلوچستان در ادامه گفت: بيش از 76 هزار تن گندم از اسفند سال گذشته تا كنون از كشاورزان استان خريداري شده است.

رضا نجفي افزود: بيش از 74 هزار تن از اين گندم توسط سيلو و 2 هزار و 470 تن نيز توسط شركت توليد كننده بذر در بخش خصوصي و شركت خدمات حمايتي كشاورزي خريداري شده است.

وی خاطرنشان کرد: 76 هزار و 650 هکتار از مزارع استان امسال به کشت گندم اختصاص یافت که 60 درصد آن در شمال و 40 درصد نیز در جنوب استان کشت شد.«

سازمان جهاد كشاورزي سيستان و بلوچستان تصريح كرد: بيشترين گندم خريداري شده در اين مدت مربوط به شهرستان هاي ايرانشهر و دلگان بوده است.

وي گفت: عمده ارقام گندم زير كشت در استان شامل ارقام هامون، كراس بولاني، سيستان است.

وي بيان كرد: 11 مركز خريد تضميني گندم در سيستان و بلوچستان فعال است كه گندم مازاد بر مصرف كشاورزان را به قيمت هر كيلو 13 هزار ريال خريداري مي كنند.

نجفی تصریح کرد: امسال 76 هزار و 650 هكتار از مزارع استان به زيركشت گندم رفته كه 60 درصد آن در شمال و 40 درصد نيز در جنوب استان بوده است.

وی در خصوص تولید خرما در استان نیز گفت: از مجموع 55 هزار هكتار از سطح نخلستان هاي استان كه 45 هزار هكتار آن بارور و بقيه غير بارور است حدود 70 نوع خرما برداشت و روانه بازار مصرف مي شود.

نجفی بیان کرد: پيش بيني مي شود امسال 230 هزار تن انواع خرما در استان برداشت شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: