• سه شنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 967-385-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سیستان و بلوچستان:

یکی از دستاوردهای نظام ایجاد فرصت های برابر بین مردان و زنان در جامعه بوده است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: یکی از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاد فرصت های برابر بین مردان و زنان در جامعه بوده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی ظهر امروز در گردهمایی بانوان مدیر، اعضای شوراهای شهر و روستاها که در زاهدان برگزار شد، گفت: حضور معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده در فاصله کمتر از دو ماه از شکل گیری دولت، نشان از تکریم نقش بانوان این استان و اراده برای پشتیبانی از ایفای نقش پررنگ‌تر زنان در جامعه به‌عنوان ضرورت اجتناب‌ناپذیر این منطقه است.

وی افزود: این حضور، یک پیام دارد و یک نوع ارزش‌گذاری بر نقش مردمانی است که ارزش و انسانیتِ انسان در نگاهشان خودنمایی می‌کند. این حضور اولین جلسه است، اما آخرین نیست، بلکه آغازی است برای یک مشارکت پایدار.

استاندار سیستان و بلوچستان با تأکید بر اهمیت مشورت در پیشرفت جامعه، بیان کرد: اگر ۷ نفر، یا ۱۱ نفر و یا نهایتاً ۲۱ نفر به شورا راه پیدا کنند، به معنای پایان مشورت نیست، بلکه آغاز است.

استاندار ادامه داد: نقش دادن به بانوان در این استان با توجه به نوع نگاهی که نسبت به بانوان وجود داشت، سخت‌تر از هر استان دیگری بود، ولی امروز با رویکرد اجتماعی صورت گرفته در استان، نگاه‌های توام با تعصب و سخت گذشته به زنان تغییر پیدا کرده و حضور فعال بانوان در جامعه نشانه این تغییر نگاه است.

هاشمی بیان کرد: در حال حاظر موانع و تعصب ها در عدم حضور بانوان در عرصه های اجتماعی و مجامع علمی کنار گذاشته شده است که در این زمینه باید نقش زنان را بپذیریم.

وی در ادامه با اشاره به فضای کاملا امنیتی در استان در گذشته گفت: باتکریم و تمجید و نقش دادن و توجه کردن در عرصه های فرهنگی و اجتماعی فضای امنیتی استان شکسته شده و اکنون استان به سمت توسعه حرکت کرده است.

وی در ادامه گفت: در استان 638 هزار دانش اموز داریم که 130 هزار نفر از این دانش اموزان بازمانده از تحصیل بودند و از این تعداد 55درصد دختر بوده اند که به درس و مدرسه باز گشته اند که این کار بسیار بزرگی در زمینه تحول اموزشی در استان بوده است.

استاندار خاطرنشان کرد: ما در نوع نگاه به بانوان در استان از خیلی از استان ها جلوتر هستیم که در این زمینه میتوان گفت 80درصد جمعیت سمن های استان را خانم ها تشکیل می دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: