• چهارشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-1814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ابتکار خبر داد:

پیش‌قدمی علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان برای جلوگیری از «ازدواج کودکان»

معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده گفت: با توجه به اینکه  گزارش هایی مبنی بر دریافت برخی هزینه های درمان مادران باردار را در سیستان و بلوچستان دچار مشکل کرده است این موضوع را از طریق وزارت بهداشت پیگیری و مشکل مادران باردار استان را برطرف خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، معصومه ابتکار در نشست خبری در محل استانداری بیان کرد: در زمینه ارائه خدمات اولیه بهداشتی به ویژه به مادران و زنان باردار در سیستان و بلوچستان پیشرفت های زیادی در دولت یازدهم انجام شده است.

معاون رئیس جمهور در ادامه گفت: در بحث خدمات درمانی و امکانات بهداشتی  حتی در شهرهای فاقد بیمارستان شاهد پیشرفت‌های زیادی هستیم به ویژه خدمات درمانی که با کیفیت بالا در اختیار مادران و زنان قرار گرفته است.

ابتکار اظهار کرد: اقدامات ارزنده‌ای توسط دولت یازدهم برای توسعه کارآفرینی زنان در معرض آسیب و تحصیل کرده انجام شده،  همچنین با توجه به بحث بهداشت، آموزش، اشتغال، هنر و ورزش زنان و بانوان شاهد پیشرفت‌های زیادی در کل کشور و در سطح بین‌المللی بودیم.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید در تلاش است تا پایان دولت دوازدهم 30 درصد از مناصب دولتی در اختیار بانوان قرار گیرد.

وی ادامه داد: در این زمینه دستورات لازم به تمام بخش های مدیریتی کشور ابلاغ شده است تا از ظرفیت بانوان در مناصب دولتی استفاده کنند.

ابتکار گفت: با گذشت چهار سال شاهد بهبود وضعیت زنان در شاخص‌های مختلف از جمله بهبود وضعیت سواد و آموزش دختران بازمانده از تحصیل هستیم به طوری که جمعیت دختران و نوجوانان بازمانده از تحصیل به شکل چشمگیری رو به کاهش است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان در واگذاری مناصب دولتی به بانوان در کشور پیشرو است انتظار می رود نسبت به سایر استانها زودتر بتواند برنامه دولت را محقق کند.

وی ادامه داد: مشارکت بانوان سیستان و بلوچستان در عرصه سیاسی و اجتماعی به ویژه در شوراهای اسلامی شهر و روستا بسیار چشمگیر است.

معاون رئیس جمهور همچنین با اشاره به نشست خود با علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این نشست تصمیات بسیار خوبی در مورد جلوگیری از ازدواج دختران در سنین پایین گرفته شد.

وی بیان کرد: با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی می توان از ازدواج دختران در سنین پایین جلوگیری کرد که علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در این زمینه پیش قدم شده اند.

معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده با اشاره به زنان بدسرپرست و خود سرپرست نیز گفت: دولت در تلاش است تا با ارائه تسهیلات و تقویت مشاغل خانگی در این زمینه گام های موثری برای این افراد بردارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: