• چهارشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-1284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل آب منطقه ای سیستان و بلوچستان مطرح کرد:

نصب بیش از 3 هزار کنتور هوشمند بر روی چاه های آب استان تا پایان امسال

مدیرعامل آب منطقه ای سیستان و بلوچستان گفت: 7 هزار و 300 کنتور هوشمند برای چاه های غیر مجاز مناقصه شده است که تا پایان امسال 3 هزار و 500 کنتور نصب و تا سال آینده همه چاه های آب مجهز به کنتور هوشمند خواهد شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، اتابک جعفری افزود: 4 هزار و 328 چاه غیرمجاز در استان وجود دارد که با وجود تخصیص 10 درصد از اعتبارات در سال گذشته 72 حلقه چاه غیرمجاز پر و منسوب المنفعه شد.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال نیز 12 حلقه چاه پر و منسوب المنفعه شده است.

وی بیان کرد:نصب کنتورهای هوشمند بر چاه های آب کاری بسیار موثر و در حال انجام است که با نصب این کنتورها تا سال آینده جزو استان های امن آبی خواهیم بود.

جعفری خاطرنشان کرد: در استان به دنبال عملیاتی کردن پروژه های طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی از قبیل انسداد و پر کردن چاه های غیرمجاز و ... هستیم.

وی گفت: در سال آبی جاری 15 درصد حجم آب چاه نیمه های اول، دوم و سوم  و 20 درصد چاه نیمه چهارم نسبت به سال آبی گذشته کاهش داشته است.

مدیرعامل آب منطقه استان تصریح کرد: همچنین آب ذخیره شده در پشت سدهای استان در این مدت 15 درصد کاهش پیدا کرد که میزان آب موجود در مخازن و سدهای استان یک میلیارد مترمکعب است.

وی بیان کرد:بدترین وضعیت کمبود آب استان در پیشین است و گوهرکوه و سیب و سوران دارای بدترین وضعیت چاه های آب در استان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: