• پنجشنبه ۶ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-1286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت بیان کرد؛

سیستان و بلوچستان، استانی با بیشترین آمار بیماری هاری

رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت در همایش استانی هاری گفت: بیشترین آمار ابتلا به بیماری هاری مربوط به استان سیستان و بلوچستان است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر محمدمهدی گویا افزود: دنیای امروز به جایی رسیده که واژه امنیت تنها در مباحث سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کاربرد دارد، در صورتی که واقعیت آن است که هر امنیت در گرو امنیت سلامت است.

وی با اشاره به اینکه برای پیشگیری به موقع از مخاطرات این نوع بیماری ها باید تمام توان خود را صرف کرد، افزود: همسایه بودن با دو کشوری که توان مقابله با بیماری ها را ندارند انرژی مضاعف و هزینه ی بالایی می خواهد.

وی تصریح کرد: استان سیستان و بلوچستان مهمترین گلوگاه کشور برای جلوگیری از انواع بیماری های واگیر و غیر واگیر است.

وی از تصمیم دولت مبنی بر برنامه هایی در جهت رسیدن به نقطه ی حذف اینگونه بیماریها خبر داد و گفت: هیچ کاری در جهت تامین امنیت در سلامت انسانها امکان پذیر نیست مگر اینکه همه دستگاه های نظارتی با همکاری و همیاری، در این جهت گام بردارند.

دکتر گویا با اشاره به این که بیشترین آمار ابتلا به بیماری هاری مربوط به این استان است، افزود: با هدف تسریع در روند تشخیص بیماری هاری، قرار است دومین آزمایشگاه جامع تشخیص هاری در زاهدان راه اندازی شود تا به مردم سراسر استان خدمات ارائه کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: