• پنجشنبه ۶ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-1384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بیان کرد:

برخورداری 20 ساله سرمایه گذاران از معافیت گمرکی

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با اشاره به تسهیلات سرمایه گذاری در منطقه آزاد چابهار گفت: سرمایه گذاران در این منطقه از معافیت 20 ساله گمرکی برخوردارند و می توانند این معافیت را در مواردی تمدید کنند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، عبدالرحیم کردی افزود: هم اینک نگاه های جدیدی برای سرمایه گذاری در چابهار ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران داخلی هیچ محدودیتی در میزان مشارکت با سرمایه گذاران خارجی برای ثبت و راه اندازی شرکت در منطقه آزاد ندارند وسرمایه گذاران داخلی وبین المللی امکان داشتن صد در صد سهام شرکت های ثبت شده خود در منطقه آزاد چابهار را دارند.

به گفته کردی عدم نیاز به روادید و سهولت در صدور مجوز ورود و اقامت سرمایه گذاران خارجی، آزادی انتقال ارز به خارج از کشور بدون هیچ محدودیت، آزادی کامل ورود و خروج اصل سرمایه و سود حاصل از فعالیت های اقتصادی و حمایت و ضمانت سرمایه های خارجی از دیگر مزایای منطقه آزاد چابهار برای تسهیل در سرمایه گذاری است.

کردی زیرساخت های توسعه بندر چابهار همچون خط راه آهن چابهار- زاهدان، خط انتقال لوله گاز ایرانشهر- چابهار، پتروشیمی توسعه نگین مکران، ایجاد صنایع فولاد و ساخت فرودگاه بین المللی چابهار را بسترهای بی نظیر برای ورود سرمایه گذاران و مشارکت در آن ها ویا ایجاد صنایع پایین دستی این صنایع دانست.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار رفت و آمدهای مسئولان در رده های مختلف و سرمایه گذاران کشورهای همجوار را فرصتی برای توسعه این منطقه عنوان کرد و افزود:

کردی همچنین از ساخت شهرک لجستیک منطقه آزاد چابهار خبر داد وگفت: شهرک لجستیک به عنوان یک مرکز برای ارائه خدمات ورود کالا، انبار داری و ترانزیت کالا به افغانستان و آسیای میانه در زمینی به مساحت 150هکتار وبا سرمایه گذاری 200میلیون دلار در نزدیکی بندر شهید کلانتری چابهار ایجاد خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: