• چهارشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-2284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مشاور رئیس جمهور:

دولت اراده خود را در زمینه توسعه مناطق آزاد نشان داده است

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: مناطق آزاد در مسیر دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی حرکت می کنند و این امر در چابهار به عنوان یکی از نقاط بسیار مهم و راهبردی کشور در حال پیگیری است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مرتضی بانک در نشست با مدیر عامل، اعضای هیات مدیره، معاونان و مدیران سازمان مناطق آزاد چابهار افزود: رونق اقتصادی و رشد صنعتی، جذب سرمایه و توسعه صادرات از اهداف تحقق افق‌های پیش‌رو در مناطق آزاد است.

بانک گفت: مناطق ویژه اقتصادی کشور تاکنون نشان داده اند که نقش مهمتری از مناطق آزاد در تولید و صادرات دارند به همین سبب باید نگاه ها به ایجاد مناطق ویژه اقتصادی و توسعه این مناطق معطوف شود.

وی با اشاره به اینکه چابهار می تواند از فرصت های ایجاد شده در اقتصاد بین المللی استفاده کند افزود: کشورهای پاکستان، چین و هند جهش های بسیار بلندی در زمینه اقتصادی برداشته اند و چابهار می تواند از این جهش نهایت بهره را ببرد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ادامه تصریح کرد: سیستان و بلوچستان می تواند نقطه اتصال ایران با آسیای میانه، شبه قاره هند و سایر نقاط مهم تجاری و اقتصادی دنیا باشد.

وی خاطرنشان کرد: چابهار تنها راه دسترسی ایران به آب های آزاد اقیانوسی محسوب می شود و از نظر توسعه ارتباطات بین المللی خیلی حائز اهمیت است.

بانک با بیان اینکه دولت اراده خود را در زمینه توسعه مناطق آزاد نشان داده است گفت: برای رسیدن به اقتصاد شکوفا و کارآمد در مناطق آزاد نیازمند تلاش، جدیت و اجرای دقیق برنامه ها منطبق با اهداف و قانون هستیم.

مشاور رئیس جمهوری بر استفاده و توجه به ظرفیت ‌های محلی تاکید و خاطرنشان کرد: هنگام جذب سرمایه ‌گذار در مناطق آزاد باید توسعه و منفعت جوامع محلی را در نظر گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: