• چهارشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-2384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار:

منطقه آزاد چابهار نقش محوری در فعال سازی محور ترانزیت شرق دارد

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: منطقه آزاد چابهار نقش اساسی و محوری در توسعه فعالیت های بازرگانی و همچنین فعال سازی محور ترانزیت شرق دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، عبدالرحیم کردی در نشست بررسی فعالیت ها و اقدامات سازمان منطقه آزاد چابهار با حضور مرتضی بانک دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با تشریح ظرفیت ها این منطقه افزود: منطقه آزاد چابهار می تواند بخش عمده ای از مشکلات اقتصادی کشور را مدیریت و مرتفع کند.

وی اظهار کرد: چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران نقش مهمی برای توسعه و آبادانی کشور دارد به همین دلیل مرکز منطقه ای آیورا در این منطقه در حال راه اندازی است.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با اشاره به اینکه توسعه جوامع محلی ابزاری برای پیشرفت است خاطرنشان کرد: چابهار بهترین، نزدیکترین و کم هزینه ترین مسیر دسترسی کشورهای حاشیه اقیانوس هند به بازارهای جهانی است و می تواند موجب توسعه کشورهای همجوار شود.

وی تصریح کرد: منطقه آزاد چابهار که یکی از اهداف آن ایجاد فعال سازی محور ترانزیت شرق کشور است در صورت ایجاد زیرساخت های لازم ترانزیت از مسیر چابهار به مرز گمرک میلک و اتصال محور غرب به شرق می تواند بستر رشد فعالیت های بازرگانی و تجاری در حوزه حمل و نقل و افزایش واردات و صادرات کالا از این منطقه به کشورهای همسایه باشد.

کردی با بیان اینکه، 30 هکتار زمین برای ساخت مجموعه های ورزشی به منظور توسعه جوامع محلی و رونق صنعت گردشگری در چابهار در نظر گرفته شده افزود: امکان تبدیل به بارانداز کالاهای منطقه ای، بهره گیری از فرصت های موجود در بازار افغانستان و آسیای میانه و امکان ایجاد پایگاه های سوخت رسانی به کشتی های عبوری از جمله مزیت های منطقه آزاد چابهار است.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار همچنین با اشاره به راه اندازی خطوط کشتیرانی این منطقه با کشورهای همجوار نیز گفت: راه اندازی خط مستقیم کشتیرانی دریایی از کاندلای هند به چابهار سبب رشد تخلیه و بارگیری در بندر چابهار شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: