• چهارشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-3714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس سازمان بازرسی کل کشور:

اگر خصوصی سازی قانونی انجام می‌شد امروز جوان بیکار در کشور نداشتیم

رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: اگر آن طور که قانون گفته خصوصی سازی انجام می شد امروز جوان بیکار در کشور نداشتیم.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، ناصر سراج صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه بازرس کل استان سیستان و بلوچستان در سالن شهید بهشتی دادگستری افزود: سازمان بازرسی سه ماموریت دارد اولویت اول ان پیشگیری است و تلاشمان بیشتر در این زمینه است.

سراج در ادامه گفت: بیشتر تلاش واحدهای نظارتی و بازرسی بر موضوعات کلیدی و محیط‌های آسیب‌زا معطوف خواهد شد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد: انجام این مهم با همدلی، انسجام سازمانی و تقویت ظرفیت‌های نظارت و بازرسی و همکاری دستگاه‌های اجرایی امکان‌پذیر خواهد بود.

وی بیان کرد: در زمینه مقابله با رانت خواری قانون نداریم و مجلس باید قانونی برای مقابله با رانت خوارها وضع کند.

وی تاکید کرد: برخورد با فساد از دیگر ماموریت‌های سازمان بازرسی است.

رییس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه جلوی سرعت فساد را گرفته ایم و در حال مهار است، در زمینه خصوصی سازی نیز اقداماتی انجام شد اما به دلیل اینکه خوب عمل نشد خصوصی سازی جواب مثبتی نداد.

سراج افزود: در زمینه مقابله با رانت خواری نیز قانون نداریم و مجلس باید قانونی در رابطه با مقابله با رانت خوار ها وضع کند.

رییس سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: دولت الکترونیک در حال اجرایی شدن است و امیدواریم با الکترونیکی شدن همه چیز را شفاف کنیم، همه می دانیم که قیام امام حسین (ع) برای مقابله و مبارزه با فساد بوده است و باید راه ایشان همچنان ادامه داشته باشد.

این مسؤول با اشاره به اینکه امروز اگر نتوانیم بیکاری را برطرف کنیم باید منتظر بحران های جدی در جامعه باشیم، افزود: فساد است که کشور را با مشکل روبه رو می کند که باید به صورت جدی با این معضل و مشکل برخورد شود تا سلامت پایدار در جامعه نهادینه شود.

سراج گفت: سیستان و بلوچستان مردمی سخت کوش و با اراده دارد که باید تلاش کنیم مشکلات آنها را برطرف شود.

رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان ادامه نیز در این مراسم گفت: امروز نظام جمهوری اسلامی یادگار نهضت امام حسین (ع) است، حفظ نظام انقلاب و دستاوردهای نظام با پیام عاشورا قابل حراست و حفاظت است.

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی افزود: در ساختار ایران اسلامی نیز ساختاری وجود دارد تا از دستاوردهای انقلاب حراست شود در اصول قانون اساسی نیز برای رسیدن به این هدف ساختارهایی پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه رسالت همه حفظ و حراست از نظام و انقلاب است، گفت: امروز فساد در جامعه و دستگاه های اجرایی و دولتی و قضایی بزرگترین تهدید برای نظام ما که نظام ارزشی داریم، است بنابراین همه باید تلاش کنند در مقابل این فسادها مقابله لازم صورت بگیرد.

حمیدی ادامه داد: در قانون برای مبارزه و مقابله با فسادها ساختارهایی وجود دارد که مهم‌ترین آن وجود سازمان کل بازرسی است، سازمان بازرسی به عنوان یک بازو و نهاد نظارتی در جامعه اسلامی وظایف بسیار مهمی بر عهده دارد که امیدواریم با هماهنگی هایی که بین سازمان ها وجود دارد نظارت ها تقویت شود.

در پایان این مراسم از زحمات علیرضا ستوده قدردانی و مسعود صفری به عنوان بازرس کل استان سیستان و بلوچستان معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: