• شنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-2984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار بیان کرد:

انعقاد 45 مجوز و موافقت اصولی با سرمایه گذاران خارجی در سیستان و بلوچستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید منطقه سیستان گفت: 45 مجوز و موافقت اصولی با سرمایه گذاران خارجی در استان منعقد شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سکینه اشرفی افزود: در جلسات و کارگروه های متعدد و در سطوح مختلف مسائل استان بررسی و پی گیری می شود و یکی ازموضوعات مهمی که در منطقه سیستان به جد پیگیری می شود ترانزیت مسیر چابهار به میلک است که این امر باعث ایجاد اشتغال و رونق کسب وکار خواهد شد.

سکینه اشرفی با اشاره به اهمیت طرح آبیاری با لوله به 46 هزار هکتار از اراضی دشت سیستان ، گفت: 20 هزار هکتار از کل طرح آماده بهره برداری است که در فصل جدید کشت فاز اول آن اجرایی خواهد شد.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ، تغییر الگوی کشت در منطقه در دستور کار است افزود: بخش کشاورزی ارزش افزوده ندارد و برای ارزش افزوده بخش کشاورزی و منافع کشاورزان باید صنعت در کنار کشاورزی قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خاطر نشان کرد: 45 مجوز و موافقت اصولی با سرمایه گذاران خارجی در استان منعقد شده است که بخش قابل ملاحظه آن در سیستان و در حوزه انرژی ها نو و تجدید پذیراست ،که علاوه بر تولید برق و ارزش افزوده ،انتقال دانش ساخت نیروگاه ها را نیز به دنبال دارد.

اشرفی اولویت اصلی دولت را رفع موانع تولید و تسهیل آن برشمرد و تصریح کرد: به بانک های استلان اعلام شده است که شرایط خاص استان را در پرداخت تسهیلات و رونق تولید مد نظر قرار دهند و نگاه تبعیضی در این خصوص در نظر گرفته شود ، چرا که این موضوع از سوی دولت و هیات وزیران مورد توجه قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: