• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-3884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار بیان کرد؛

اختصاص 240 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به سیستان و بلوچستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان از اختصاص 240 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی خبر داد و افزود: این رقم هر چند که محدود است اما می تواند زمینه ساز توسعه اشتغال در سطح استان باشد .  

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سکینه اشرفی اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان در زمینه جذب تسهیلات در سنوات قبل عملکرد خوبی داشته است.

وی گفت: 320 عنوان شغلی در سامانه تعریف شده که در این بین باید به صنایع دستی نگاه متفاوت  و برجسته ای داشته باشیم . 

معاون استاندار با مهم خواندن نقش نظارت  و هدفمندی در اعطای تسهیلات به مشاغل خانگی گفت: توسعه نظارت‌ها و بازرسی‌ها بر طرح‌های اشتغالی می‌تواند مهم و موثر است و اعطای تسهیلات به نحوی باشد که ضمن ثبات در اشتغال پایدار، ارزش افزوده ایجاد کند . 

اشرفی بر انجام مطالعات فراگیر قبل از روند اعطای تسهیلات تاکید کرد و گفت: برهمین اساس تشکیل کمیته مطالعاتی تخصصی و سنتز مطالعات موجود برای دستیابی به نتایج مطلوب ضروری است . 

وی با بیان اینکه دستگاه های متولی در این زمینه نقش تسهیل گر را برای متقاضیان داشته باشند، افزود: توزیع اعتبارات باید به گونه ای باشد که دسترسی همه مراکز جمعیتی از جمله روستاها  برای جذب این اعتبارات یکسان باشد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بر تدوین شیوه نامه استانی برای اعطای این تسهیلات تأکید کرد و افزود: شیوه نامه اجرایی بنا به مقتضیات استانی و محلی باید طراحی و نیازهای خاص استان در این شیوه نامه دیده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: