• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-6714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار سیستان و بلوچستان؛

وزارت خارجه پیگیر سرنوشت ملوانان کنارکی است

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیگیری های لازم را در خصوص دستگیری ملوانان کنارکی توسط کشور سومالی انجام خواهد داد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی اصغر میرشکاری افزود: بر اساس بررسی های انجام شده اقدام کشور سومالی غیر قانونی، خارج از عرف و قاعده بین المللی و خارج از حوزه وظایف اش بوده زیرا این لنج در منطقه فرا ساحلی صید در حال فعالیت صیادی بوده که از لحاظ حقوقی قابل پیگیری است.

میرشکاری گفت: با وجودی که این اتفاق در آب های آزاد در منطقه صید فرا ساحلی رخ داده اما این ملوانان شهروندان سیستان و بلوچستان هستند و ما با جدیت از آنان دفاع می کنیم و این موضوع به وزارت امور خارجه نیز منعکس شده است.

همچنین در این رابطه مدیرکل شیلات استان سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: تیراندازی نیروهای دولت سومالی به لنج ماهی‌گیران کنارکی در آب‌های آزاد به کشته‌شدن ناخدا و زخمی‌شدن یکی از ملوانان منجر شد.

هدایت‌الله میرمرادزهی گفت: براساس گزارشی که از جانب نیروی دریایی و صاحب یکی از لنج‌های صیادی شهرستان کنارک به دست ما رسیده، پرسنل این لنج که در آب‌های آزاد نزدیک به سومالی در حال صیادی بودند، توسط نیروهای دولت سومالی مورد تیراندازی قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: همچنین بر اساس گفته‌ها 16 نفر از ملوانان و پرسنل لنج در بند دولت سومالی هستند و لنج آنها در اختیار این دولت قرار دارد.

میرمرادزهی تصریح کرد: در حال حاضر از طریق وزارت امور خارجه و جمعی از مسئولان مربوطه به‌دنبال بررسی این حادثه و جزئیات آن هستیم و تلاش داریم تا حقی از این ملوانان ضایع نشود.

وی افزود: این لنج با دریافت مجوز عازم منطقه صید در آبهای آزاد شد که 14 مهر در حال فعالیت صیادی در آب های مشترک فراساحلی در فاصله هزار و 200 مایلی از ساحل ایران توسط نیروهای گارد ساحل کشور سومالی مورد اصابت گلوله قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: