• یکشنبه ۳۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 967-2290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تولید بچه ماهی گرمابی در زهک

رئیس اداره شیلات شهرستان زهک گفت: با هدف تامین بخشی از نیاز بچه ماهی گرمابی و توانمندسازی بخش خصوصی،در سالجاری تعداد 32000 قطعه بچه ماهی گرمابی در مزرعه پرورش ماهی سفیران شهرستان زهک تولید شد.

عیسی شاهرودی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: مزرعه سفیران با مساحت 2 هکتار و با سرمایه گذاری بخش خصوصی از ابتدای امسال فعالیت پرورش ماهی خود را در روستای علیمردان شهرستان زهک آغاز کرد که در اولین دوره پرورش تعداد 32 هزار قطعه بچه ماهی گرمابی از گونه های کپور معمولی ،آمور و فیتوفاگ با وزن متوسط 10-5 گرم تولید شد.

وی بیان کرد: بچه ماهی های تولید شده علاوه برتوزیع در بین پرورش دهندگان منطقه سیستان به استان کرمان نیز ارسال می شود.

شاهرودی همچنین از آغاز عملیات اجرایی پروژه تکمیل استخرهای پرورش ماهی سایت شمالی مرکز تکثیر و بازسازی ماهیان گرمابی و بومی زهک خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: اعتباری این طرح بالغ بر 7 میلیارد ریال براورد شده است.

رئیس اداره شیلات زهک اظهار کرد: این پروژه که با هدف تولید بچه ماهی گرمابی و بومی جهت بازسازی ذخایر تالاب هامون،چاه نیمه ها و سایر منابع آبی درحال ساخت می باشد دارای 13 هکتار مساحت،800متر کانالهای آبرسان و تخلیه ،850 متر مربع سالن پرورش ماهیان بومی ،32 دستگاه سازه های آبگیری و تخلیه و 10 دستگاه ابنیه فنی و سایر تاسیسات مورد نیازپروژه می باشد که پس از تکمیل و راه اندازی آن میتوان تولید بچه ماهی را از یک میلیون قطعه در سال به 5 میلیون قطعه افزایش داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: