• یکشنبه ۳۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-3286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر کل آموزش و پرورش استان بیان کرد؛

توسعه کارافرینی در مدارس استان سیستان و بلوچستان

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: وقتی که دانش‌آموزان در مدرسه سپری می‌کنند، مهم‌ترین سرمایه اقتصادی استان است. به همین دلیل از سال قبل توسعه مدارس کارافرین و خلاق را در دستور کار قرار دادیم تا بچه‌ها بخشی از وقت خود را در مدرسه به فعالیت اقتصادی و تولید بپردازند.

علیرضا نخعی در حاشیه مراسم رونمایی از طرح اولین مدرسه توسعه پایدار ایران در زاهدان در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: آمار مرکز برنامه‌ریزی وزارت آموزش و پرورش در سال 1392 نشان می‌دهد که ما 191 هزار کودک بازمانده از تحصیل داشتیم این در حالی است که هم‌اکنون این آمار به کمتر از 71 هزار کودک رسیده است. این تجربه به ما نشان می‌دهد که ما می‌توانیم کاری کنیم که حتی یک نفر هم خارج از کلاس نماند.

نخعی ادامه داد: نگاه پویش ایران من در توسعه فرهنگی و آموزشی ناظر به این معناست که تلاش کنیم در مدارسی که در استان سیستان و بلوچستان ساخته می‌شود، روش‌های آموزشی را اصلاح کنیم. هدف ما در مدارسی که در استان ساخته می‌شود این است که از تدریس‌های کلیشه‌ای فاصله بگیریم، اندیشه‌های دانش‌آموزان را بارور کرده و انسان‌هایی توسعه‌یافته تربیت کنیم که خودشان تبدیل به کارافرین شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به واگذاری توسعه آموزشی به مردم اشاره کرد و گفت: ما  762 مدرسه از 6700 مدرسه استان را به خود مردم واگذار کرده‌ایم. فضای بسیار خوبی در استان ایجاد شده که می‌تواند به امر توسعه کمک بزرگی کند.

مدیر کل سازمان نوسازی مدارس استان سیستان و بلوچستان نیز به ایسنا گفت: ما برای ساخت مدرسه نیازمند مشارکت مردم هستیم، در حالی که تلاش‌های زیادی برای جذب اعتبار دولتی کرده‌ایم و موفق هم بوده‌ایم اما به این اعتقاد پیدا کردیم که وقتی به مردم بومی و خیرین استان رجوع کردیم، نتیجه گرفتیم.

علیرضا راشکی ادامه داد: در شهرستان سرباز که یکی از محروم‌ترین شهرستان‌های استان در زمینه فضاهای آموزشی و دارای بالاترین آمار در زمینه بازماندگی از تحصیل است، بیش از 35 مدرسه خیری توسط مردم منطقه در حال ساخت است. این یعنی مردم به این باور رسیده‌اند که باید کمک کنند تا این وضعیت را تغییر دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: