• یکشنبه ۳۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 967-2390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرجهادکشاورزی شهرستان:

کشاورزی در هیرمند به اما و اگر وابسته است

مدیر جهاد کشاوزی شهرستان هیرمند گفت: دراین شهرستان ۷۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع گلخانه اعم از ارتفاع بلند و معمولی داریم که از این مقدار، تاکنون ۳۳ هزار مترمربع کشت شده است.

حبیب رستمی در گفت وگو با ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان، در پاسخ به این سئوال که باتوجه به ۷۲ هزارمتربع گلخانه چرا۳۳ هزار متر مربع کشت شده است، افزود: دلایل متعددی ازجمله نداشتن هزینه های جاری، عدم تامین پلاستیک به جهت نداشتن تمکن مالی، نداشتن بذر و همینطور روی آوردن به سایر مشاغل توسط گلخانه داران باعث شده تا فعلا این مقدار در گلخانه های هیرمند زیر کشت برود.

وی ادامه داد: برای برخی از گلخانه داران شهرستان طی سالیان قبل مشکلاتی بوجود آمد که خوشبختانه با کمکهای صورت گرفته از جانب دولت این مشکلات برطرف شد.

وی ادامه داد: متاسفانه دراین شهرستان کشت و زرعی به آن صورت انجام نمی شود و یکی از مهمترین دلایل آن هم عدم تامین آب می باشد.

مدیرجهادکشاورزی هیرمند ادامه داد: از آنجایی که آب زراعی ما وابسته به کشور افغانستان است و امسال هم براساس تصمیمات اتخاذ شده در کارگروه آب و کشاورزی سیستان، امکان تامین آب برای این منطقه وجود ندارد به همین دلیل سطح زیرکشت محصولات زراعی ما بسیار پایین آمده است.

رستمی اضافه کرد: کشاورزی دراین منطقه تا آن حدپایین نیامده اما زراعتشان فعلا روی اما و اگر است یعنی باید امیدوار به آورد آب رودخانه هیرمند باشند تا بتوانند کشت و زرعشان را ادامه دهند.

‌وی ادامه داد: درحال حاضر نزدیک به چهار هزار هکتار کشت چاهکی با شرایط الگوی کشت مربوط به گندم، جو، پیاز، علوفه و سیر در این شهرستان صورت گرفته است.

مدیرجهادکشاورزی هیرمند گفت:  از آنجایی که دراین شهرستان ۶۵ هزارهکتار زمین داریم و متوسط کشت سالیانه ما ۲۵ هزار هکتار بوده اما تاکنون نتوانسته ایم به این مقدار برسیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: