• دوشنبه ۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 967-2490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان:

سطح زیرکشت محصولات گلخانه‌ای در زابل به بیش از ۵ هکتار می رسد

مدیرجهادکشاورزی زابل گفت: در این شهرستان یکصد گلخانه وجود دارد.

سیدرضا موسوی در گفت وگو ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: سطح زیرکشت محصولات گلخانه ای در این شهرستان به بیش از ۵ هکتار می رسد.

وی بیان کرد: درحال حاضر حدود ۷۰ درصد از این گلخانه ها فعال می باشند.

موسوی ادامه داد: کارشناسان جهاد کشاورزی در تمامی مراحل از کاشت تا مرحله برداشت در کنار کشاورزان هستند و خدمات لازم در این زمینه ارائه می کنند.

مدیرجهادکشاورزی زابل اضافه کرد: درسال زراعی ۹۵-۹۶  کل اراضی ما ۲۲ هزار هکتار بوده که سطح زیر کشت محصولات در این شهرستان ۱۱ هزار و ۶۲۳ هکتار می باشد که از این تعداد ۹۵۰ هکتارمربوط به " جو " ، هفت هزار و ۷۰۰ هکتار گندم و هزار و ۲۰۰ هکتار محصولات جالیزی بوده است.

مدیرجهادکشاورزی زابل ادامه داد: متاسفانه از مجموع کشت گندم و جو که ۸۶۵۰ هکتار را به خود اختصاص داد، هزار و ۸۰۰ هکتار آن شامل هزار و ۲۰۰ هکتار گندم و ۶۰۰ هکتار جو ، بدلیل نیامدن آب و ...، بصورت تاخیری و ضرر در آمده است.

موسوی افزود: یکی از مهمترین و بهترین کارهایی که درسال زراعی جدید انجام گرفت دراختیار قرار دادن ۳۰ تن سورگوم یارانه ای به کشاورزان در شهرستان زابل به منظور کشت جایگزین محصولات جالیزی بود.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه کشت محصولات جالیزی (خربزه و هندوانه) علاوه بر زحمت زیاد، پس از برداشت سود چندانی برای کشاورزان نداشت و گاها جوابگوی خرج و مخارج آنها را نیز نمی داد از این رو، سورگوم بعنوان کشتی جایگزین مطرح و حدود هزار و ۱۰۰ هکتار به کشت این محصول با ارزش، اختصاص داده شد.

موسوی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در طرحهای تکثیری، ما دراین شهرستان بیشترین سطح زیرکشت را داشته ایم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: