• دوشنبه ۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 968-185-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان:

نقش‌آفرینی زنان در رسیدن به جامعه سالم، بیش از مردان است

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان در کارگاه سلامت بانوان، گفت: زنان نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل می‌دهند و جایگاه و نقش والایی در جامعه دارند، بنابراین پرداختن به مسئله سلامت بانوان، ضروری است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر مریم پویا، با اشاره به اینکه هر ساله در ایام پایانی مهرماه، هفته ملی سلامت بانوان برگزار می‌شود، افزود: امسال با توجه به اهمیت و شیوع کم تحرکی در جامعه، بخصوص در جامعه زنان و تأثیر آن بر کلیه ابعاد سلامت که شامل بیماری‌های مختلف قلبی و عروقی و انواع سرطان‌هاست، موضوع فعالیت فیزیکی و ورزش به عنوان محور اصلی پویش این مسائل قرار گرفته است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بیان کرد: زنان در مقایسه با مردان میزان دسترسی کمتری به منابع و امکانات تأثیرگذار در حوزه سلامت دارند و این  کمبود دسترسی به امکانات، سلامت آن‌ها را به خطر می‌اندازد.

وی ادامه داد: زنان از لحاظ بیولوژیکی و فیزیولوژیکی متحمل فشارهای بسیاری می‌شوند، مانند دردهای بارداری و زایمان. سلامت مادران در سلامت کودک و نسل آینده نیز مؤثر است.

پویا اظهار کرد: مسائل فرهنگی و ارزش‌ها و هنجارهای اجتماعی هم به نوعی در سلامت بانوان نقش  دارند. نقش‌های متعدد بانوان در جامعه از جمله خانه داری، همسرداری و پرورش فرزندان و اشتغال نیز از دیگر عوامل تأثیرگذار در سلامت بانوان است.

وی با بیان اینکه سلامت فردی، زیربنای دست‌یابی به جامعه سالم است، افزود: نقش‌آفرینی زنان در رسیدن به جامعه سالم، بیش از مردان است و در حقیقت، برای افزایش شاخصهای سلامت، زنان بیش از مردان باید مورد توجه قرار داشته باشند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اظهار کرد: اجرای برنامه‌های مدون برای یک جامعه سالم لازم است و برهمین اساس در سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی در برنامه‌های دولت در زمینه مسائل بانوان در حوزه بهداشتی انجام گرفته و شاهد پیشرفت‌های پزشکی و اقدامات پیشگیرانه بهداشتی بوده‌ایم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: