• سه شنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ابراز نگرانی فرماندار چابهار از رشد سرطان گونه حاشیه نشینی این شهر

فرماندار چابهار در نشست كميته راهبري طرح توسعه چابهار در خصوص حاشيه نشيني كه با حضور دكتر روستا برگزار شد، از حساسیت بالا نسبت به حاشیه نشینی گفت و ادامه داد: ما نسبت به این معضل حساسیت بالایی داریم و قطعا این حساسیت را به سطوح بالادستي انتقال خواهیم داد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، ایوب درویشی موضوع حاشیه نشینی در چابهار  را ویژه دانست و گفت؛ باید به چابهار با نگاهی ویژه نگریست و تصمیمات ویژه اي گرفته شود .

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به نگاهی که در قالب طرح توسعه سواحل مکران دیده شده بایستی حاشیه نشینی را مدیریت کنیم نه اينكه آن را نادیده بگيريم، قطعاً با نادیده گرفتن این معضل در چابهار دیگر توسعه سواحل مکران معنایی پیدا نخواهد کرد .

درویشی افزود: هرچند اقداماتی در این مورد انجام شده اما با وسعت کار همخوانی ندارد .

وی گفت: متاسفانه ما با شهری مواجه هستیم که یک سوم آن به صورت غیر رسمی شکل گرفته است که در نوع خود در کشور بی نظیر است .

فرماندار ویژه چابهار گفت: بحث حاشیه نشینی در چابهار ابعاد مختلفی دارد در بعد اول افرادی سودجو به صورت سازمان يافته و با برنامه ریزی اقدام به تصرف اراضی می کنند و پس از مدتی آنها را به فروش می رسانند که باید با آنها مقابله جدی شود . بعد دوم مردم بومی کم بضاعت و مستحق منطقه هستند که اقدام به تصرف می کنند که بایستی پس از شناسایی در مکان مناسبی ساماندهی شوند و بعد آخر  افرادی از شهرستان ها  یا استان های هم جوار هستند كه به چابهار آمده و اقدام به تصرف می کنند که با آنها نيز باید بصورت قاطع برخورد شود .

ایوب درویشی از رشد بی رویه و سرطان گونه حاشیه نشینی به شدت ابراز نگرانی کرد و گفت: با اقدامات کنونی (هر چند مثبت) نمی توان با آن مقابله کرد .

وی در ادامه افزود: متاسفانه دولت قبل یک نگاه صرفاً بولدورزری به این معضل داشت که نه تنها جلوی رشد آن را نگرفت بلکه نتیجه آن چیزی شده است که ما امروز شاهد آن هستیم .

وی در پایان از وسعت دید هاشمي استاندار استان نسبت به این موضوع ابراز خرسندی کرد و گفت: طبق مصوبه ای که استاندار دستور آن را داده اند باید 30 درصد اعتبارات استاني به حاشیه نشینی اختصاص داده شود ، که متاسفانه علی رغم اين مصوبه هنوز این مهم محقق نشده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: