• سه شنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار چابهار:

بانک‌ها، سرمایه مردم را جمع و در بخش‌های کاذب مصرف می‌کنند

فرماندار چابهار در همایش استاندارد از تعامل و گفتگو بین بخش هاي خصوص و دولتی گفت و ادامه داد: اگر تعامل لازم شکل نگیرد قطعا پیشرفتی حاصل نخواهد شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، ایوب درویشی در ادامه به مصائب و مشکلات تولیدکنندگان اشاره کرد و گفت: هم اكنون چه کاری مهم تر از تولید در کشور وجود دارد ، باید دست تولید کننده را بوسید و موانع را از سر راه آنها برداشت .

معاون استاندار از عدم اشتغال جوانان به خصوص قشر تحصیل کرده به عنوان یک معضل جدی یاد کرد و افزود: این معضل با سخنرانی و تزریق مستقیم پول قابل حل نیست و تنها راه برون رفت از آن ، اين است كه به سراغ بخش خصوصی برویم و آن را به رسمیت بشناسیم ، دستگاه دولتی کار بخش خصوصی را انجام ندهد بلکه دولت وظیفه نظارت و هماهنگی بین بخشی را بر عهده دارد، متاسفانه در جوامع كمتر توسعه یافته همه مردم از دولت انتظار رفع مشکلات در ابعاد گوناگون را دارند که این نوع نگاه ،  ابتر است .

وی اظهار کرد: وجود بخش دولتی برای یک دوره انتقال خوب است ولی پس از آن کار را بايد به بخش خصوصی دهد نه اینکه خود رقیبی برای بخش خصوصی شود .

درویشی در ادامه از عملکرد بانک ها انتقاد کرد و گفت: متاسفانه بانک ها به بنگاه هاي اقتصادی تبدیل شده اند که سرمایه مردم را جمع و در بخش های کاذب و زائد مصرف می کنند در صورتی که این پول ها بایستی در چرخه ي اقتصاد سالم از قبیل تولید استفاده شود .

فرماندار ویژه شهرستان از کیفیت و بهره وری به عنوان اصلی مهم در استاندارد سازي یاد کرد و خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی درون زا و برون محور است و باید از سرمایه ارزي، دانش و سرمایه های انسانی خارجي  جهت انتقال تکنولوژی به داخل استفاده کرد که اين امر منتج به رونق اقتصادی خواهد شد .

درویشی گفت: بالا بردن کیفیت زندگی مردم یکی از دستاوردهاي استاندارد است و باید این اصل (استاندارد) را در زندگی مردم جاری کرد .

وی در ادامه بیان کرد: تولید کننده نباید استاندارد را در مقابل خود ببیند بلکه آن را در کنار خود حس کند .

وی افزود؛ این حق مردم است که از کالای خوب ، با کیفیت و استاندارد استفاده کنند .

معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهار از حضور کمرنگ اداره کل استاندارد در جاده های استان ابراز نگراني كرد و ادامه داد: اگر این حضور پررنگ تر باشد ما دیگر شاهد پر پر شدن جوان های خود در جاده ها نخواهيم بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: