• چهارشنبه ۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان کرد:

نام نویسی از 16 هزار دانش آموز فاقد شناسنامه در سیستان و بلوچستان

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید 16 هزار دانش آموز فاقد شناسنامه در مدارس این استان نام نویسی کردند که چهار هزار و 600 نفر آنان را تبعه کشور افغانستان تشکیل می دهند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا نخعی در کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان افزود: وضعیت ادامه تحصیل کودکان فاقد شناسنامه، کودکان کار و خیابان بسیار جدی بوده و از ابعاد مختلف قابل بررسی است.

نخعی در ادامه تصریح کرد: هم اکنون پوشش تحصیلی این اداره کل در تمامی مقاطع به حدود ۸۸ درصد رسیده و این روند رشد همچنان با جذب بازماندگان از تحصیل در حال افزایش است.

وی با اشاره به اهمیت مهارت آموزی در مدارس سیستان و بلوچستان گفت: توسعه مدارس خلاق و کار آفرین شعار امسال اداره کل آموزش و پرورش این استان در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد :با توجه به  اهمیت آموزش از راه دور برای فراگیرانی که امکان حضور در مراکز آموزشی را ندارند گفت: هم اینک ۲۰۰ مرکز از راه دور در سیستان و بلوچستان ثبت و مجوز فعالیت گرفته اند.

نخعی افزود: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید بیش از ۷۰۰  هزار دانش آموز استان  در ۶ هزار و ۸۰۰ مدرسه مشغول تحصیل شدند.

وی با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان تنها استان در کشور است که دانش آموزان آن  کتاب رایگان دریافت می کنند ، گفت: هفت میلیون جلد کتاب درسی با اعتبار ۲۲۰ میلیارد ریال بین دانش آموزان استان  توزیع شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: