• چهارشنبه ۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-786-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس مرکز پژوهش های توسعه و فناوری کشور بیان کرد؛

ایجاد ستاد توانمند سازی مناطق محروم برای حمایت از این مناطق

رئیس مرکز پژوهش های توسعه و فناوری کشور گفت: ستاد توانمندسازی مناطق محروم در راستای حمایت از این مناطق در کشور باید ایجاد شود.

به گزارش ایسنا_منطقه سیستان وبلوچستان دکتر دژپسند در همایش ملی راهبرد های توسعه شرق ایران افزود: بالاترین درصد بیسوادی در کشور متعلق به استان سیستان وبلوچستان است.

وی در ادامه گفت:در بحث آب اشامیدنی سالم در روستاهای بالای 20 نفر خانوار اسیستان و بلوچستان وضعیت مناسبی ندارد که مسئولین باید در این زمینه نیز برنامه ریزی ویژه داشته باشند.

دژپسند اظهار کرد: مدل منسجم و کارآمدی برای ریشه کنی محرومیت در سیستان و بلوچستان وجود ندارد.

رئیس مرکز پژوهش های توسعه و فناوری کشور خاطرنشان کرد: باید یک وفاق ملی و محلی برای توسعه استان شکل بگیرد که رسیدن به این وفاق و همدلی کنار گذاشتن تعصبات قومی است.

وی در ادامه گفت: 3درصد از منابع نفتی به مناطق محروم کشور اختصاص می یابد که اگر این منابع بصورت نقطه ای هزینه شود شاهد پیشرفت های زیادی در استان خواهیم بود.

دژپسند تصریح کرد: برنامه محرومیت زدابی در سیستان و بلوچستان باید میان مدت باشد تا با تعویض بک مدیر در استان شاهد راکد ماندن طرح ها و برنامه ها نباشیم.

وی در ادامه به عوامل ایجاد شکاف های موجود در برنامه و طرح ها اشاره کرد و گفت: ناهماهنگی بین تصمیمات ملی و منطقه ای، ناهماهنگی بین تخصیص منابع و استفاده نادرست از منابع،ناهماهنگی در جلب منابع وت جهیز منابع داخلی از عوامل کاهش سرعت انجام طرح ها در استان و کشور است که اگر بتوانیم این مشکلات را برطرف کنیم می توانیم به توسعه منطقه ای و ملی امیدوار بود.

رئیس مرکز پژوهش های توسعه و فناوری کشور اظهار کرد: پروژه انتقال گاز به زاهدان با موفقیت به سرانجام رسیده ولی این به معنی ان نیست که به مرحله اخر رسیده بلکه باید تمام تلاشمان را برای ادامه این خط گاز به شمال استان ادامه دهیم.

وی در ادامه گفت: طرح گاز رسانی در استان باید به طور صددرصد عملیاتی شود به طوری که به وسیله ان صنایع که به وسیله گاز تغذیه می شوند در استان راه اندازی گردد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: