• پنجشنبه ۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 968-288-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان بیان کرد؛

اختصاص 120 زمین توسط روستاییان به ورزش استان

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: اقدامی تحسین برانگیز روستاییان استان از اراضی خود 120 زمین را برای ایجاد فضای ورزشی واگذار کردند و از آنجایی که این اقدام بی سابقه بود ردیف اعتباری برای آن تعریف شد و در 27 زمین چمن نصب شد و باقی آن در نوبت قرار دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان حسین ثوری در جمع خبرنگاران بیان کرد: با توسعه ورزش در نقاط مختلف استان روستاییان برای ایجاد فضاهای ورزشی بسیار تقاضا داشته اند اما به دلیل نبود مکانی مناسب ایجاد چنین فضاهایی امکان پذیر نبود.

ثوری درباره دهکده المپیک زاهدان گفت: این دهکده بزرگترین مجتمع ورزشی در استان است که با نگاه منطقه ای به آن ردیف اعتباری جداگانه برای این مجموعه تعریف شده است، بنابراین امسال یک میلیارد و 200 میلیون تومان به بهسازی آن اختصاص یافته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت وجود دهکده المپیک در استان و منطقه تا پایان برنامه ششم توسعه، حدود 13 میلیارد تومان برای بهسازی آن برنامه ریزی شد. در کنار این دهکده طی سال های اخیر 60 پروژه ورزشی در استان با اعتبار 20 تا 30 میلیارد تومانی افتتاح شد که از این میان 52 پروژه تنها در سه سال اخیر به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: ورزشکاران استان امروز پای خود را از بعد ملی و منطقه ای فراتر گذاشته اند و توانسته اند در رقابت های جهانی برای استان افتخار آفرینی داشته باشند و نشان دهند توان مدال آوری در رقابت های ملی را نیز دارند.

ثوری گفت: با توجه به این توان رقابت های قهرمانی جاکارتا برای ورزش استان هدف گذاری شده و تلاش ها بر این است که ورزشکاران استان بتوانند با حضور در این مسابقات با کسب افتخار، برای استان و ایران نمایندگان شایسته ای باشند اما تداوم این موفقیت ها در ورزش نیاز به همفکری و تعامل ورزشکاران همه نقاط استان دارد که برای انجام این مهم 19 خانه جوان در نقاط مختلف پیش بینی شد.

به گفته وی بسیاری از استعدادهای ورزشی استان در نقاط مختلف پراکنده هستند و باید برای شناسایی این استعدادها برنامه ریزی وسیعی انجام شود اما با این حال هیئت بازی های بومی، روستایی و عشایری استان توانسته حتی با حضور در محلات استان علاوه بر توسعه ورزش های همگانی در بخش شناسایی استعدادهای نهفته نیز اقدام هایی را انجام دهد اما این نمی تواند کافی باشد و تعامل با دستگاه هایی همچون آموزش و پرورش برای شناسایی استعدادهای موجود در مدارس تاثیر مهمی دارد که این تعامل ها انجام شده و با برگزاری برنامه های ورزشی همچون المپیاد ورزشی دانش آموزان تعدادی از استعدادهای ورزشی موجود در مدارس همچون امید آرامی شناسایی و حتی تا رسیدن به سکوهای قهرمانی جهان پرورش داده شدند. با این وجود مهمترین موضوع اهمیت ورزش و اولویت قرار گرفتن آن در سبد خانواده ها است که چندان مورد توجه قرار نگرفته است.

وی سرانه ورزش سیستان و بلوچستان را4.2 دهم درصد ذکر کرد و گفت: این سرانه با میانگین کشوری 7.5 دهم درصد اختلاف دارد که امیدواریم با طرح های در دست اقدام این سرانه روز به روز افزایش بیشتری داشته باشد.

ثوری افزود: همچنین با توجه به اهمیت حوزه جوانان 19 خانه جوان در سیستان و بلوچستان پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: طرح استعدایابی سال گذشته در 10 رشته با همکاری آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در مدارس این استان اجرا شد که امسال این رشته ها به 15 مورد افزایش یافته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: