• شنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-1614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

راه اندازی کلینیک ویژه مادران باردار وابسته به مواد مخدر در زاهدان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: برای اولین بار در کشور کلینیک ویژه مادران باردار وابسته به مواد مخدر در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان راه اندازی شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مهدی طباطبایی در نشست هماهنگی در خصوص رسیدگی به وضعیت مادران باردار که در بیمارستان بهاران برگزار شد اظهار کرد: کلیه مادران بارداری که مواد مخدر مصرف می کنند پس از شناسایی به منظور حفظ  سلامت مادر ونوزاد به کلینیک ویژه مادران باردار در بیمارستان بهاران ارجاع خواهند شد.

وی بیان کرد: در طرح تحول سلامت مقوله سلامت روان بعنوان یک برنامه محوری در اولویت اجرای برنامه ها قرار گرفته است و تمامی مراکز خدمات جامع سلامت با حضور روانشناسان بالینی آماده ارائه خدمات سلامت روان به مردم هستند.

طباطبایی گفت: یکی از برنامه های مهمی که پس از شناسایی مادران باردار وابسته به مواد در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان عملیاتی خواهد شد، ساماندهی این مادران باردار و ارجاع بموقع آنان به کلینیک ویژه مادران باردار وابسته به مواد و انجام مشاوره های تخصصی به منظور ارتقای سطح سلامت مادر و نوزاد خواهد بود.

معاون بهداشتی دانشگاه تصریح کرد: متاسفانه سوءمصرف مواد مخدر خصوصا برای مادران باردار بعنوان یکی از عوامل مهم تهدید کننده سلامت مادر و نوزاد است و لذا لازم است کلیه زنان وابسته به مواد قبل از تصمیم به بارداری و در حین بارداری و پس از زایمان به مراکز و پایگاههای سلامت به منظور دریافت خدمات و کاهش عوارض و خطرات ناشی از مصرف مواد مراجعه نمایند.

طباطبایی خاطرنشان کرد: احتمال مرگ و میرهای زنان باردار وابسته به مواد در صورت عدم مراقبت صحیح و همچنین عوارض دوران بارداری این افراد به نسبت از سایرمادران باردار بیشتر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: