• شنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-2114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه اهل سنت زاهدان در جمع دانشجویان:

قدرت‌های جهان راضی به پیشرفت مسلمانان و خودکفایی آن ها نیستند

امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: هیچ چیز بهتر از علم و دانش نیست و زمانی می توانیم از نعمت های دنیا بهره ببریم که به دانش برسیم.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در جمع دانشجویان جدید الورود بیان کرد: مشکلات و تاریکی جهان با آمدن پیامبران و دانش همراه آن ها حل و روشن شد.

وی افزود: وقتی تورات و انجیل تغییر پیدا کرد انسان ها جنایت های خیلی زیادی انجام دادند و با آمدن دانش این جنایات دگرگون شد.

مولوی عبدالحمید ادامه داد: پیشرفت علمی باعث تولد و تحول بشریت می شود و تا دانشگاه ها پیشرفت نکردند دنیا هم پیشرفت نکرد و پیشرفت آمریکا و اروپا مدیون علم و دانش است.

وی اظهار نظر کرد: قدرت های جهانی علم و دانش جامعه اسلامی را متوقف کردند تا اسلام پیشرفت نکند تا تولیدات آن ها را بخرند و سلاح های خودشان را با وابستگی بفروشند و هم اکنون هم راضی به پیشرفت مسلمانان و خودکفایی آن ها نیستند.

مولوی عبدالحمید گفت: در ایران به سبب پیروزی انقلاب اسلامی دانشگاه ها و ملت آزاد شدند و همه مردم از شهر ها و روستاها فرصت درس خواندن و پیشرفت را کسب کردند.

وی با اشاره به اینکه علم ما را به خدا می رساند گفت: باید به سمت علم برویم چون سربلندی ملت ها به سبب علم است و می توانیم با علم استان و کشور شهر ها را بسازیم.

امام جمعه اهل سنت زاهدان، خطاب به دانشجویان تاکید کرد: شما امید آینده جامعه و ملت ایران و مسلمانان هستید و باید رشته مورد نظر خود را کشف کنید و ابتکار به خرج دهید و زحمت بکشید تا همه شما را الگوی خود قرار بدهند و در راستای عمل به شریعت و علم و آلوده نشدن به گناه تلاش کنید که چه بسا با آلودگی به گناه در امتحان ها ناکام شوید و یا خدای نکرده ترک تحصیل کنید.

وی با بیان اینکه همه خطر ها جوانان را تهدید می کند گفت: همه برنامه ریزی های دنیا و دشمنان برای جوانان و عقب افتادن آن ها و شکار دختران و زنان است و عامل آن سایت ها و رسانه هایی هستند که علیه اسلام کار می کنند و شما باید از دین و حضرت رسول دفاع کنید.

وی در پایان بیان کرد: قرآن کتاب بی نظیر و بی مانندی است و در آن بحث های علمی و دانش های مختلف وجود دارد و بهترین زندگی و برنامه را به بشر آموزش می دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: