• یکشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-1384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار خبر داد؛

راه آهن چابهار به زاهدان 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

معاون امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان در مانور مدیریت بحران در راه اهن جنوب شرق گفت: راه اهن چابهار به زاهدان 25 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان باقر کرد: راه آ ن چابهار زاهدان داری 8 قطعه است که تاپایان امسال 40کیلومتر از زاهدان به سمت خاش و 120 کیلومتر از چابهار به سمت ایرانشهر اماده ریل گزاری می شود.

کرد در ادامه گفت: اگر این راه اهن به خط ریلی شمال به جنوب وصل شود شاه راه واقعی ریلی دنیا اتفاق می افتد که باعث توسعه ی محلی استان و توسعه جنوب شرق کشور و گسترش مبادلات و فعالیت های بندر اقیانوسی چابهار می شود و این بندر را به دنیا و به دریای خزر وصل می کند.

معاون استاندار اظهار کرد: در اینده با افتتاح راه اهن چابهار _زاهدان و زاهدان به سرخس ما کوتاه ترین راه ریلی را از شمال به جنوب خواهیم داشت که ریل باعث. توسعه شرق کشور می شود.

وی در ادامه با افتتاح سیستم پایش دوربینی راه اهن زاهدان_کرمان گفت: این سیستم فوق العاده پیشرفته است و از نظر الکترونیکی و نرم افزاری بسیار عالی می باشد.

وی خاطرنشان کرد: در خط ریلی زاهدان به کرمان 95 دوربین به فاصله 30کیلومتر  با هزینه یک میلیارد ریال نصب شده که یک شعاع بسیار گسترده را در این خط ریلی پوشش می دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: