• دوشنبه ۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-2814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل پدافند غیرعامل سیستان و بلوچستان:

دفاع غیرعامل صلح آمیزترین و اثر بخش ترین روش دفاعی است

مدیرکل پدافند غیرعامل سیستان و بلوچستان گفت: دفاع غیرعامل صلح آمیزترین و اثر بخش ترین روش دفاعی است که کاهش آسیب پذیری زیرساخت های ملی و مراکز حیاتی، حساس و مهم و پایدار ملی را به دنبال دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمدرضا جهانتیغ در جمع خبرنگاران بیان کرد: تهدیداتی که در منازعات بین المللی و منطقه ای انجام می گیرد روز به روز پیچیده تر می شود که باید با روش های نوین با چنین تهدیداتی مقابله کرد.

جهانتیغ در ادامه با بیان اینکه مشارکت مردم در پدافند غیر عامل بسیار مهم است، گفت: در شرایط بحرانی توجیه مردمی که با پدافند غیر عامل آشنایی ندارند خود یک مشکل است که باید آموزش های لازم به مردم داده شود تا در مواقع بحران دچار سر در گمی نشوند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان گفت: پدافند غیرعامل مقوله ای مهم و حساس در دنیای امروز است به طوری که در کشور ایران نیز با توجه به موقعیت خاص و راهبردی آن با جدیت تمام از سوی مسئولان دنبال می شود.

وی تصریح کرد: بسیاری از پروژه ها با لحاظ پدافند غیر عامل می تواند به امنیت پایدار کشور کمک کرده و هزینه های اینده ما را کاهش دهد و ما در استان در اجرای طرح های پدافند غیر عامل جدی هستیم و حمایت می کنیم.

جهانتیغ خاطرنشان کرد: برگزاری دوره های متعدد در حوزه های سایبری، بیولوژیکی، جنگ نرم، اصول پدافند غیرعامل و سازه های امن برای دستگاههای اجرایی از جمله اقدامات سازمان پدافند غیرعامل سیستان و بلوچستان است.

وی با تبریک هفته ملی پدافند غیرعامل از ششم تا دوازدهم آبان گفت: به مناسب این هفته برنامه های مختلفی در سیستان و بلوچستان نظیر برپایی نمایشگاه، نواختن زنگ پدافند غیرعامل در مدارس، سخنرانی در خطبه های نماز جمعه، برپایی دوره آموزشی، برگزاری شورای اداری منطقه سیستان، برگزاری دوره آموزشی ویژه مقابله با تهدیدات سایبری، تشکیل کمیته پدافند غیر عامل در شهرداری ها و برگزاری دوره آموشی پدافند غیرعامل ویژه مدارس دخترانه در مقطع دبیرستان از جمله مهمترین برنامه های گرامیداشت این هفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: