• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-3214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سد معبر دغدغه شهروندان خاش

سد معبر از دغدغه های همیشگی شهروندان خاش محسوب می شود که سالها است مردم این شهر را رنج می دهد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، این معضل دردی بزرگ برای شهروندان خاش به شمار می رود زیرا زنان و مردان و خانواده ها در معابر این شهر نمی توانند به آسانی تردد کنند.

حفظ حقوق شهروندی و احترام گذاشتن به حق مردم از دستورات صریح اسلام و قانون اساسی در جمهوری اسلامی ایران است اما به این مهم کمتر توجه می شود.

سد کنندگان معابر در شهر خاش شاید از پرداخت عوارض شهرداری و مالیات و کرایه به دولت معاف هستند اما به دکانداران باید مبلغی را بپردازند تا در آرامش و بدون دغدغه بتوانند فعالیت کنند.

بسیاری از سد کنندگان معابر خاش اتباع بیگانه ای هستند که با داشتن مدرک و یا بدون مدرک قانونی در این شهر به راحتی فعالیت می کنند و قطعا نفع آنها برای فروشندگان بومی و یا همان صاحبان مغازه ها و اصناف خاش است که اجازه کار و فعالیت به آنها می دهند.

محمد ریگی از شهروندان خاش گفت: در ساعات مختلف شبانه روز و از جمله عصر و بعد از آن که با خانواده برای خرید وسائل لازم بیرون می رویم و گذرمان به بازار خاش می افتد با معابر تنگی مواجه هستیم که محل عبور مناسبی نبوده و در واقع این معابر گنجایش تردد و عبور و مرور چند نفر را به صورت هم زمان ندارند.

رضا محمدی هم بیان کرد: بسیاری از شهروندان خاش از آمدن به بازار و داخل شهر خاش گلایه مند هستند زیرا محل گذر آنها اشغال شده و افرادی خود را مالک آن می دانند.

مرتضی شیری هم اظهار کرد: برای مقابله با سد کنندگان معابر باید قوانین سخت و محکمی وجود داشته باشد تا شهروندان بتوانند به حقوق واقعی خود برسند و در واقع حق مردم تضییع نشود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان خاش بیان کرد: شهرداری برای مقابله با سد کنندگان معابر جدیت دارد و گاها نیروهای ناظر و برخورد کنندگان شهرداری با سد کنندگان معابر در سطح شهر حضور دارند و تذکر می دهند و گاها برخورد می کنند اما این موضوع دائمی نیست زیرا شهرداری با کمبود نیرو مواجه بوده و از طرفی فرهنگ احترام به حقوق شهروندی وجود ندارد و سودجویان از این فرصت بیشترین بهره را می برند.

عید محمد قلندرزهی افزود: برای ساماندهی سد کنندگان معابر باید اقداماتی انجام بشود و شهرداری در این موضوع می توانند با همکاری اتاق اصناف و خود افراد ذی نفع ورود پیدا کنند و مکانی باید جهت فعالیت آنها پیش بینی و طرح ساماندهی پیاده شود.

وی ادامه داد: یقینا بسیاری از مردم خاش دارای فرهنگ بالای شهرنشینی هستند و به حقوق هم نوعان خود احترام می گذارند اما باید تلاش شود افراد معدود و انگشت شمار که حقوق دیگران را رعایت نمی کنند با سایر مردم هماهنگ باشند تا شهر خاش یک نظم ویژه ای بگیرد و هر فرد بتواند از حقوق واقعی خود بهره ببرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: