• دوشنبه ۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون فنی سازمان پدافند غیرعامل کشور:

دانشگاهها، اساتید و دانشجویان باید در مورد تهدیدات مطالعه کنند

معاون فنی سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: اگر الزامات پدافندغیرعامل بدرستی رعایت شود، یقین بدانید که کشور در مقابل تهدیدات پایدار خواهد بود.

به گزارش ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان، پوربرات که در جلسه شورای اداری زابل سخن می گفت، افزود: لازم است که یک مدیر برای اینکه فهم درستی از پدافندغیرعامل داشته باشد این است که مطالعات خودش را در این زمینه بالاببرد و پس از کسب اطلاعات لازم در این خصوص، آنچه که کسب نموده را سرلوحه کارش قرار دهد.

وی ادامه داد: شناخت تهدید یکی از اصول اصلی در بحث پدافند غیرعامل محسوب می شود که باید در ابتدا این تهدیدات بدرستی شناسایی و شناخته شوند تا بتوان در جهت رفع آن راهکاری حساب شده ارائه کرد.

وی در ادامه گفت: انسانها از بدو خلقت تا کنون همیشه از جانب دشمنانشان مورد تهدید بوده اند و در این زمینه اقدامات دفاعی خاص خود را انجام می داده اند.

این مقام مسئول در سازمان پدافندغیرعامل کشور بابیان اینکه امروزه تهدیدات علاوه بر تنوع پیدا کردن،فنی نیز شده اند؛ افزود: برای مقابله با تهدیداتی از این نوع باید در ابتدا ضمن مطالعه دقیق، باید شناخت درستی از نوع تهدیدات داشته باشیم و پس از آن راهکاری مهندسی درجهت مقابله تهدیدها ارائه کنیم.

وی اضافه کرد: نوع و شیوه تهدید در اختیار مانیست بلکه در اختیار دشمن است و به جهت پیچیدگی تهدیدات، می طلبد تا دانشگاهها؛ اساتید و دانشجویان در مورد تهدیدات مطالعه کنند تا تهدیدات را به خوبی بشناسند.

معاون فنی سازمان پدافند غیرعومل کشور ادامه داد: امروز برای مقابله با تهدیدات باید بااستفاده از شگردهای جدید کار کنیم.

پوربرات خطاب به مهندسان، مدیران و مسئولان گفت: شمایی که پروژه های عمرانی،توسعه ای، زیربنایی و زیرساختی و...؛ را در کشور اجرا می کنید باید آگاه باشید که تمام نقاط آسیب پذیر پروژه تحت نظارت و اجرای شما باید بدرستی شناسایی و مطالعه شود و متناسب با آن باید راهکاری اصولی ارائه شود تا دشمن نتواند ضربه وارد کند.

وی افزود: باید شهرها و روستاها به گونه ای طراحی و ساخته شوند که الزامات پدافند غیر عامل در آنها رعایت شود چرا که در صورت درست اجرایی شدن الزامات پدافند، میتوان شهر و یا روستایی داشت که آسیب ناپذیراست.

وی در ادامه گفت: برای اینکه بتوانیم در مقابل تهدیدات پیشرفته دشمن مقابله کنیم باید پژوهش کنیم که براین اساس، پژوهشهای مهندسی یکی از اقدامات بسیارخوب سازمان پدافندغیرعامل می باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: