• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-1884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار:

سیستان و بلوچستان 25 درصد محصولات کشاورزی عمان را تامین می کند

معاون اقتصادی و توسعه منابع استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به این که 80 درصد محصولات کشاورزی عمان از دیگر کشورها وارد می شود سیستان و بلوچستان می تواند 25 درصد از این میزان را به این کشور صادر کند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سکینه اشرفی افزود: خرما از جمله محصولات استان است که می توان مرحله آخر فرآوری این محصول را در عمان انجام داد. همچنین سنگ های قیمتی نیز از جمله موارد دیگری است که مورد توجه عمان قرار دارد.

معاون استاندار در ادامه گفت: از طرف سازمان سرمایه گذاری خارجی مصوبه ای ابلاغ شد که بر اساس آن باید میز سرمایه گذاری افغانستان در ایران و سیستان و بلوچستان تشکیل شود و این میز جلسات متناوبی هر ماه در استان و تهران باید برگزار کند.

اشرفی افزود: عمان، اشتیاق و رغبت زیادی برای توسعه سیستان و بلوچستان دارد، بنابراین برای حضور ویژه در استان اعلام آمادگی کرده است و برنامه دارد زمینه حضور سرمایه گذاران استان را در آن کشور فراهم کند.

وی به اتمام مرحله اول طرح آمایش استان اشاره و خاطرنشان کرد: فاز دوم و سوم این طرح هم بهمن ماه امسال آماده می شود که این طرح کمک می کند تا بتوان اولویت های سرمایه گذاری در استان را به راحتی مشخص کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: