• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-3514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کشف بیش از ۲ تن مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان از درگیری مسلحانه تیم‌های عملیاتی پلیس با سوداگران مرگ و کشف ۲ تن و ۳۵۳ کیلورک تریاک در این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و یبوچستان، سرهنگ احمد طاهری افزود: در تعاقب اقدامات اطلاعاتی گسترده و پایش شبانه‌روزی بر فعالیت یک باند مسلح مواد مخدر، اعضای این باند بزرگ که با استفاده از خودروهای کوهستانی از مناطق صفر مرزی مواد مخدر را به شهرستان مهرستان منتقل و پس از دپو به عمق کشور حمل می‌کردند، توسط تیم‌های اطلاعاتی پلیس شناسایی و تحرکات آنها تحت نظر قرار گرفت.

جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: پس از کنترل نامحسوس اعضای این باند در چند هفته، قاچاقچیان در حالی که با 2 دستگاه خودرو تویوتا در حال جا به جایی مواد مخدر بودند، توسط تیم‌های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس شناسایی شده و به محض ورود به کمین ماموران به صورت مسلحانه با آنها درگیر شدند.

وی با بیان اینکه قاچاقچیان مسلح با تغییر مسیر ناگهانی قصد فرار از منطقه به همراه محموله مواد مخدر را داشتند، تصریح کرد: پس از حدود نیم ساعت درگیری مسلحانه و هدف قرار گرفتن خودروی حامل مواد مخدر، سوداگران مرگ که توان مقابله با تیم‌های عملیاتی پلیس را نداشتند با به جا گذاشتن خودرو و استفاده از تاریکی شب و کوهستانی بودن منطقه از محل متواری شدند.

طاهری در مورد مقدار مواد مخدر کشف شده در این عملیات، گفت: ماموران در پاکسازی منطقه درگیری و بازرسی از خودروهای به جا مانده از قاچاقچیان مسلح 2 قبضه اسلحه کلاش با مهمات مربوطه و یک تن و 260 کیلوگرم تریاک کشف کردند.

وی از شناسایی یک باند توزیع کننده دیگر مواد مخدر که با استفاده از خودروهای تیزرو اقدام به جا به جایی مواد مخدر می‌کردند، خبر داد و گفت: در این عملیات ماموران انتظامی شهرستان‌های ایرانشهر و خاش با پشتیبانی فنی پلیس مواد مخدر استان با شناسایی و توقیف 2 دستگاه خودرو یک تن و 93 کیلوگرم تریاک کشف کرده و 4 قاچاقچی را نیز دستگیر کردند.

جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان با توجه به نقش تعیین کننده شهروندان در موفقیت‌های پلیس، از آنها خواست هرگونه اخبار و اطلاعات در رابطه با فعالیت باندها و فروشندگان مواد مخدر را به مرکز فوریت‌های پلیس 110 اطلاع‌رسانی کنند تا پلیس در کمترین زمان ممکن با سوداگران مرگ و مخلان نظم و امنیت برخورد قاطع کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: