• جمعه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-1186-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سيستان بلوچستان:

میزان حمایت از پزوهشگران و محققین زیاد نبوده است

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تحول حاصل پژوهش است افزود: باید شناخت نیازها و آینده نگری اولویت کارهای پژوهشی قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی اوسط هاشمی در شورای سیاست گذاری هفته پژوهش و فناوری که در استانداری تشکیل شد با بیان اینکه میزان حمایت از پزوهشگران و محققین زیاد نبوده است، تصریح کرد: توجه ونگاه به انسان پژوهش محور یک ضرورت ملی است.

وی با تاکید بر ارزشگذاری و برجسته سازی نقش و جایگاه محققین و پژوهشگران، ایجاد بانک پزوهشی و خانه پژوهش راخواستار شد و افزود: خانه پژوهش باید محل رجوع همه مراکز پژوهشی و بخش های خصوصی و دولتی برای رفع نیازهای پژوهشی باشد به نوعی که این خانه به برند مراکز علمی و اعتبارزا برای استان تبدیل شود.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان ادامه داد: امروز قدرت در پژوهش ایده و فکر است زیرا محصول پژوهش تولید ثروت و خودکفایی است.

هاشمی همچنین بر بهره گیری از نوجوانان و جوانان پژوهشگر در برنامه های پژوهشی تاکید کرد و نقش آنان را در اصلاح رفتارها و فرهنگ سازی موثر دانست.

رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان هم در ابتدای این نشست به برگزاری هفته پژوهش و فناوری در دو سطح ملی و استانی اشاره کرد و افزود: هفته پژوهش و فناوری در استان از چهارم لغایت دهم و در سطح ملی از بیست و دوم الی 26 آذرماه امسال برگزار می شود.

علیرضا بندانی گفت: از جمله برنامه ها و اهداف علمی و عملیاتی این هفته، برپایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، برگزاری جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهشی، تجلیل از دانش آموزان پژوهشگر، برپایی نمایشگاه فن بازار، برگزاری نشست ها و کارگاه ها و سمینارهای را نیاز سنجی در دانشگاه، انجام تورهای پژوهشی و دانشگاه با درهای باز جهت حضور پژوهشگران و علاقمندان به پژوهش در دانشگاه است.

دبیرشورای سیاستگذاری هفته پژوهش و فناوری استان شعار این هفته را پژوهش تقاضا محور و تجاری سازی فناوری، زیر بنای تولید و اشتغال ذکر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: