• شنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-2687-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رييس ايكوم ايران:

نقش تاريخي چابهار احيا مي شود

رييس ايكوم ايران گفت: چابهار محل تلاقي و ارتباط فرهنگ هاي مختلف ميان حاشيه ي درياي هند و سواحلي است كه در پيرامون ان قرار گرفته است.

سید احمد محیط طباطبايي در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: با توجه به موقعيت مهم چابهار در بحث فرهنگي و تاثير گزاري ان در سواحل حاشيه اي مي تواند با در معرض ديد قرار دادن اثار مرتبط كشورهايي چون عمان،هند و پاكستان و ديگر كشورها يك موزه بين المللي باشد.

وي بیان کرد: موزه چابهار با توجه به اينكه با در نظر گرفتن ويژگي هاي معماري منطقه ساخته شده است مي تواند يك جاذبه و نقطه معرفه براي شهر چابهار باشد.

وي به نقش اين نشست و اهميت ان براي شهر چابهار گفت: موزه چابهار در بخش تاريخي تيس تعبيه شده است كه نقش تاريخي چابهار را احيا كند.

طباطبايي به اهميت اسپك از ابعاد گوناگون پرداخت و بيان كرد: در طي اين نشست دو محور عمده را دنبال كرديم از جمله: اموزش و ارتباطات با محور بلاياي طبيعي و برخورد كشورهاي عضو با اين بلاياي طبيعي و اشاره به اين موضوع كه موزه ها چه نقشي را در اموزش ايفا مي كنند.

رييس ايكوم ايران گفت: با توجه به در نظر گرفتن اين مسئله كه چابهار تازه در راه اغاز فعاليت هاي بين المللي به خصوص در حوزه هاي فرهنگي،تجارت و صنعت است و با توجه به در نظر گرفتن همه ي امكانات و تجربه، چابهار  ميزباني خوبي براي اين نشست داشت و نشست بسيار خوبي انجام شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: