• شنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-2787-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدير عامل منطقه ازاد چابهار بیان کرد؛

توسعه اقتصادي چابهار در گرو حفظ فرهنگ و تمدن منطقه

مدير عامل منطقه ازاد چابهار در مراسم اختتاميه اجلاس موزه هاي اسيا و اقيانوسيه و رونمايي از ماكت موزه اي چابهار گفت: توسعه اقتصادي چابهار بستگي به بهبود و اجراي ملزوماتي دارد كه ان هم حفظ فرهنگ،تاريخ و تمدن اين منطقه و ارتباط و اشتراك ان در سطح ملي و بين المللي است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، عبدالرحيم كردي افزود: منطقه ازاد چابهار در صدد است همگام با توسعه اقتصادي فضايي را طراحي كند كه به طور دائم تاريخ و تمدن و فرهنگ منطقه را به نمايش بگذارد و هدف از ساخت موزه هم در واقع پيوند فرهنگ محلي با ملي است.

وي همچنين گفت: يكي از عواملي كه از گذشته اقوام و سنت ها صحبت مي كند موزه ها هستند.

كردي درخصوص بخش هاي مختلف در نظر گرفته شده موزه چابهار گفت: براي موزه محلي چابهار بخش هاي مختلفي تعبيه شده است از جمله بخش فرهنگي،تاريخي ، ميراثي و بخش هاي صنايع دستي،سنتي و سالن ها و رستوران ها و علاوه بر اين فضاهايي در نظر گرفته شده است كه بقيه كشورها هم بتوانند اين فضا را در اختيار بگيرند و مسائل فرهنگي و هنري خود را به نمايش بگذراند

وي به نقش موزه ها در توسعه شهر چابهار اشاره كرد و گفت: ايجاد اين موزه نقش تكميلي براي توسعه اقتصادي و صنعتي چابهار دارد.

مدير عامل منطقه ازاد چابهار افزود:نكته مهم كه سعي كرديم در طراحي موزه رعايت كنيم نحوه و مكانيزم اجراي ان است.

وي گفت:ويژگي مهم اين موزه اين است كه قالب طراحي ان به شكلي است كه مي توان ان را به صورت بخش بخش اجرا كرد و فعاليت هاي ان به گونه اي در نظر گرفته شده است كه امكان واگذاري بخش هايي از ان به بخش خصوصي وجود دارد.

وي همچنين در مورد ساخت و معماري موزه گفت: فرهنگ خاص منطقه در معماري اين طرح رعايت شده است. 

كردي همچنين در خصوص قلعه پرتقالي هاي چابهار گفت: قلعه پرتقالي ها يك اثر ثبت شده ميراثي است كه تفاهم نامه ان براي بازسازي سال گذشته با سازمان ميراث فرهنگي،هنري و صنايع دستي استان امضا شد.

وي گفت: با پيش بيني هاي انجام شده اميدواريم در اينده نزديك  قلعه پرتغالي ها به نقطه اي براي رفت و امد تبديل بشود و بتوانيم از ان به عنوان يك ظرفيت گردشگري استفاده كنيم.

وي در خصوص همكاري با ميراث فرهنگي ،هنري و صنايع دستي استان گفت: ما براي پيشرفت در هر بحثي نيازمند تعامل و همكاري هستيم و براي پيشبرد اهداف ميراث و منطقه ازاد باهم تعاملات بسيار خوبي داريم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: