• شنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-2884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مديركل ميراث فرهنگي،هنري و صنايع دستي سیستان و بلوچستان:

چابهار مي‌تواند بزرگترين چهار راه اقتصادي و تمدني جهان شود

مديركل ميراث فرهنگي،هنري و صنايع دستي سیستان و بلوچستان گفت: چابهار مي تواند بزرگترين چهارراه اقتصادي و تمدني جهان شود.

کامبیز مشتاق گوهري در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: چابهار مي تواند تنوع جمعيتي و تنوع فرهنگي كشورهاي عضو ايكوم را در اين موزه شاهد باشد و اسپك دستاوردهاي خيلي مهمي در اين زمينه خواهد داشت.

وي گفت: برگزاري اجلاس موزه هاي اسيا و اقيانوسيه در چابهار از دو جهت اهميت ويژه اي دارد بحث اول بيانيه اجلاس اسپك چابهار است كه به عنوان يك سند در ايكوم ثبت خواهد شد و مورد یعدی اولين خروجي اين اجلاس است.

وي همچنين گفت: ايكوم متشكل از متخصصين حوزه هاي مختلف است كه رفتن اسم چابهار در اين ليست مزيت هاي بسياري دارد و نقطه نظرات ملي بر نقطه نظرات محلي تاثير مي گذارد و ما در اين بيانيه بخشي از نيازها و ويژگي هاي سرزمين خود را بيان مي كنيم كه اگر براي كشورهاي ديگر زمينه بهره برداري داشته باشد از اين بندها بهره ببرند .

مديركل ميراث فرهنگي،هنري،صنايع دستي استان گفت: خروجي امسال اين اجلاس راه اندازي و تاسيس موزه بزرگ چابهار است كه اين موزه به همت منطقه ازاد چابهار و استان راه اندازي خواهد شد.

وي خاطرنشان کرد: موزه محلي چابهار در دو لايه ملي و محلي كار مي كند و تمدن ها و فرهنگ استان سيستان و بلوچستان و تمدن كشورهاي مجاور را به تصوير مي كشد كه مي تواند تنوع قومي و تاريخي كرانه جنوبي كشور را در سواحل مكران به خوبي نمايندگي كند.

اين مقام مسئول همكاري با منطقه ازاد چابهار را بسيار خوب ديد و گفت: با توجه به ماموريت ميراث فرهنگي،هنري و صنايع دستي ارتباط ما با همه ي ارگان ها ناگذير است و ما بايد ان را حفظ كنيم كه خوشبختانه در چابهار اين همكاري با منطقه ازاد چابهار به خوبي وجود دارد و ما از اين فرصت براي زنده نگه داشتن ظرفيت هاي گردشگري در جنوب استان استفاده خواهيم كرد.

گوهري گفت: چابهار از قابليت هاي ويژه اي برخوردار است كه مي تواند همزمان با توسعه اقتصادي توسعه فرهنگي را نيز تجربه كند با توجه به اينكه بيشترين ظرفيت هاي طبيعي و گردشگري چابهار در سواحل مكران متمركز شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: