• دوشنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-1586-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دکتر بندانی:

دانشگاه سیستان و بلوچستان ماموریت‌های خود را برای کار آفرینی تغییر می دهد

رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان در همایش ملی دانشگاه کار آفرین و تعامل با صنعت و جامعه گفت: هدف از این رویداد علمی دستیابی به دانشگاه کار آفرین و تعامل دانشگاه با صنعت و جامعه است.

به گزارش ایسنا_ منطقه سیستان و بلوچستان دکتر بندانی افزود: دانشگاه ها از آغاز تاکنون ادوار و مسئولیت های مختلفی داشتند که در آغاز این نهاد ها و موسسات بیشتر آموزش تئوری را دارا بودند و به تدریج فعالیت های پژوهشی جدا از آموزش به کارهای پژوهشی و تحقیقی که برای کاربردی کردن علوم موثر بود را انجام دادند.

وی افزود: با گذشت زمان بحث دانشگاه نسل سوم مطرح شد و این دانشگاه ها به دانشگاه های کار آفرین معروف شدند که باید در توسعه اجتماعی و اقتصادی جامعه خود نقش آفرینی می کردند.

رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در حالی که شرایط ملی و بین‌المللی در حال تغییر بود در فعالیت های دانشگاه یک بازاندیشی انجام شد که دانشگاه ها آگاه شدند که با توجه به سیاست های قبلی نیاز به پوست اندازی و نگرش جدیدی است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه سیستان و بلوچستان نیز از این قاعده مستثنی نبوده است گفت: دانشگاه سیستان و بلوچستان متناسب با همین نیاز در صدد است که ماموریت ها و فعالیت های خود را تغییر دهد تا به عنوان دانشگاه کار آفرین و با مسئولیت جدید کار آفرینی کند و بتواند ارتباط نزدیکی با جامعه و صنعت برقرار کند و با عبور از مدل های قدیمی، مدل جدیدی برای فعالیت خود ترسیم و توجه جدی به نیاز های اجتماعی و اقتصادی جامعه کند.

بندانی خاطرنشان کرد: تبدیل دانش به محصول و ایجاد کسب و کارهای نوآورانه از اولویت های دانشگاه های نسل سوم و کارآفرین بشمار می رود که دانشگاه های برتر نیز طی چندسال گذشته فعالیت های خود را در این مسیر قرار داده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: