• دوشنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-3287-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تشریح برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در سیستان و بلوچستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با تشریح برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی (20 تا 26 آبان) گفت: توجه به افزایش سطح مطالعه و کتابخوانی یکی از مولفه های مهم تحول فرهنگی در استان است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مسگرانی در نشست خبری افزود: با توجه به رشد فضای مجازی، حوزه کتابخوانی با افت رو به رو شده که در همین زمینه بررسی سطح مطالعه در سیستان و بلوچستان به صورت پژوهشی در حال انجام است و به محض جمع بندی نهایی نتایج آن اعلام می شود.

وی اظهار داشت: جایگاه کتاب محفوظ است و جامعه ای که مردم آن کتاب نخوانند هیچ رشد و پویایی نخواهند داشت و یکی از ابزارهای تشخیص توسعه فرهنگی درصد رشد کتابخوانی مردم جامعه است و توجه به این مقوله باید فقط معطوف به هفته کتاب و کتابخوانی نشود.

وی گفت: نواخته شدن زنگ مطالعه در مدارس، برگزاری نشست فرهنگی با حضور ناشران و مولفان با هدف آسیب شناسی حوزه نشر و اهل قلم، اجرای طرح نذر کتاب، تجلیل از کتابداران فرهنگی، طرح توسعه، تجهیز و ساخت کتابخانه، رقابت های کتابخوانی، معرفی نویسندگان و ناشران برتر و جشن کتاب از مهمترین برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در سیستان و بلوچستان است.

وی افزود: تا کنون از چابهار، زاهدان، زابل و ایرانشهر برای ایجاد کتاب فروشی بزرگ طرح هایی ارائه شده که امیدواریم تصویب شود.

وی گفت: با موافقت معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سه نمایشگاه کتاب استاندارد در زابل، ایرانشهر و چابهار تا پایان سال برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با اشاره به تغییر زمان برگزاری دومین کنگره بین المللی شعر پیامبر مهربانی بیان کرد: این کنگره قرار بود در هفته وحدت برگزار شود که با توجه به ترافیک برنامه ها و علاقه مندی شمار زیادی از شعرا و هنردوستان برای حضور، زمان آن تغییر کرد و تا پایان آذرماه برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: