• سه شنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-1786-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بیان کرد؛

ساخت بیش از 1200 کلاس درس با مشارکت خیران در سیستان و بلوچستان

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: هزار و 203 کلاس درس در سیستان و بلوچستان با همکاری خیران در دست ساخت است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا راشکی در شورای نوسازی مدارس استان افزود: از ابتدای امسال 129 مدرسه با 429 کلاس درس با مشارکت خیران در استان به بهره برداری رسیده و به دانش آموزان مستعد استان اهدا شده است.

راشکی بیان کرد: مشارکت خیران مدرسه ساز در استان نسبت به سال های گذشته رشد چشمگیری داشته به طوری که 276 پروژه با  هزار و 203 کلاس درس در استان با کمک خیران در دست ساخت است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین ردیف اعتباری در کشور برای مدرسه سازی به این استان اختصاص داده شده است، افزود: ما باید مسیر را برای خیرین بومی جهت ساخت مدارس هموار کنیم.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان با اشاره به رویکرد مشارکت خیران مدرسه ساز و اداره کل نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان برای ساخت مدارس افزود: هر خیری که برای ساخت مدرسه قدم بردارد اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان با وی مشارکت می کند.

وی با بیان اینکه متوسط زیربنای فضای آموزشی در کشور 5.34 متر مربع و در سیستان و بلوچستان 3.11 متر مربع است،اظهار کرد: برای رسیدن فضاهای آموزشی این استان به متوسط کشوری نیازمند ساخت افزون بر 11 هزار کلاس درس هستیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: 18 هزار و 934 کلاس درس در استان وجود دارد که 6 هزار و 181 مورد آن نیاز به تخریب و بازسازی و چهار هزار و 358 مورد آن نیازمند مقاوم سازی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: