• چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-3784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فعالیت 23 واحد مرغداری در ایرانشهر

جانشین مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ایرانشهر گفت: هم اینک 23 واحد مرغداری صنعتی گوشتی با ظرفیت تولید 576 هزار و 320 قطعه در هر دوره، در شهرستان ایرانشهر فعال است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مجید فیاضی با بیان این که مدت زمان هر دوره پرورش مرغ گوشتی بین 40 تا 45 روز است، افزود: شرایط آب و هوایی مساعد ایرانشهر، امکان  سالانه پرورش چهار تا پنج دوره مرغ را در این شهرستان  فراهم کرده است.

وی خاطرنشان کرد: تولید ذرت علوفه ای و دانه ای هم در ایرانشهر به تامین نهاده های دامی این شهرستان کمک فراوانی کرده است.

فیاضی گفت: در این شهرستان، هزار هکتار زیر کشت ذرت دانه ای و هزار و 400 هکتار زیر کشت ذرت علوفه ای قرار دارد که از هر هکتار هفت تن ذرت دانه ای و 50 تن ذرت علوفه ای برداشت می شود. 

وی تصریح کرد: یک واحد کشتارگاه صنعتی با ظرفیت کشتار  16 هزار قطعه در روز  نیز در این شهرستان فعال است که نقش بسیار مهمی در خرید، کشتار و عرضه مرغ های تولیدی دارد.

جانشین مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ایرانشهر با تاکید بر استفاده بیشتر از ظرفیت های بخش کشاورزی افزود: اصلاح الگوی کشت، بالا بردن راندمان تولید محصولات کشاورزی، توسعه آبیاری تحت فشار و بهره گیری از فرایند تحقیق، آموزش و ترویج کشاورزی برای توسعه این بخش موثر و ضروری است.

وی بیان کرد: شهرستان ایرانشهر به سبب داشتن آب و هوای مساعد از جمله مناطقی در سیستان وبلوچستان است که در چهار فصل سال می توان از زمین های آن محصولات فصلی و غیر فصلی برداشت کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: