• چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-3884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فعالیت بیش از 700 لنج صیادی در جنوب سیستان و بلوچستان

مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 700 شناور لنج در آبهای جنوب استان فعال هستند که در بازه  زمانی 2 ماهه  شهریور تا اواخر مهر به صید و صیادی در آب های دور می پردازند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان هدایت الله میرمرادزهی در بازدید از اسکله های صیادی جنوب استان افزود: صیادان استان سیستان و بلوچستان رتبه نخست صید تن ماهیان را در  کشور دارند.

وی بیان کرد: صیادان این منطقه تامین کننده گوشت اکثر کارخانجات تن ماهیان استان و کشور هستند.

میرمرادزهی با اشاره به اینکه این صیادان جنوب استان از اوایل شهریور ماه برای صید تن ماهیان به آبهای آزاد رفته بودند، گفت: صیادان قبلا  90 روز برای صید در دریا می ماندند که این بار به دلیل فراوانی صید، 40  روزه به سواحل چابهار بازگشتند.

مدیرکل شیلات استان با اشاره به اینکه هر لنج 60 تن ماهی صید کرده است، افزود: بیشترین ماهی صید شده توسط صیادان ارقام گیدر و هوور است که برای پخت کارخانجات تن ماهیان استفاده می شود.

وی گفت: صیادان چابهار و کنارک هم اینک تامین کننده بیش از ۶۰ درصد ماهیان صنعتی کشور هستند و رتبه اول صید در غرب اقیانوس هند را دارند.

میرمرادزهی افزود: ۲۵ هزار صیاد دائمی و فصلی در استان وجود دارد که در صورت رسیدن به صید یک میلیون تن در سال میزان اشتغال در بخش شیلات استان به سیصد هزار نفر می رسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: