• چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-3984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار بیان کرد؛

اشتغالزایی هشت هزار نفر با راه اندازی فاز اول نگین مکران

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: با راه اندازی فاز اول نگین مکران اشتغالزایی هشت هزار نفر در منطقه ایجاد خواهد شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، عبدالرحیم کردی افزود: در فاز اول این مجتمع که تا کمتر از دوسال آینده به بهره‌برداری می‌رسد چهارمجتمع تولید متانول باظرفیت تولید سالانه 8.5میلیون تن ساخته می‌شود که از این مقدار چهار میلیون تن آن از طریق بندر شهید بهشتی صادر خواهد شد که برای نزدیکی چابهار به بازارهای هدف کشورهای چین وهند نرخ حمل ونقل محصولات صادراتی صرفه اقتصادی چشمگیری دارد.

کردی گفت: در راستای ایجاد هاب سوم پتروشیمی کشور در چابهار 18مجموعه تولید محصولات پتروشیمی شامل متانول، اوره، آمونیاک، آروماتیک والفین در شهرک پتروشیمی نگین مکران تعریف شده که تاکنون هفت مجموعه موفق به اخذ مجوز های زیست محیطی شده است.

وی افزود: تاکنون 21کارخانه پایین دستی تولید محصولات پتروشیمی با نظارت محیط زیست در منطقه آزاد چابهار به‌بهره‌برداری رسیده که ضمن اشتغال زایی برای افراد بومی موفق به صادرات صددرصدی محصولات خود شده است.

به گفته کردی قرارداد اختصاص 20هکتار زمین بندر شهید بهشتی برای احداث مخازن و پایانه‌های صادراتی میان سازمان بنادر و شرکت پایانه‌های نگین مکران منعقد شده است که فاز اول آن سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهارخاطرنشان کرد: شهرک پتروشیمی چابهار به دلیل قرارگیری در منطقه آزاد از انواع معافیت ها شامل معافیت 20 تا 25 درصدی نرخ خوراک، معافیت 20 ساله مالیاتی وهمچنین معافیت 30درصدی نرخ خوراک مجتمع‌های دارای GTPP برخوردار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: