• چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-3387-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رودخانه دامن ایرانشهر میزبان گردشگران

فرماندار ایرانشهر گفت: رودخانه دامن ایرانشهر این روزها میزبان گردشگران و مسافران زیادی است

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، نبی بخش داودی در شورای گردشگری افزود: این رودخانه از به هم پیوستن شمار زیادی از سرشاخه های فرعی سه رودخانه کارواندر، مرنتاک و ایرندگان تشکیل شده که با چشم اندازها و جاذبه های زیبا و منحصربه فرد خود دراین فصل ازسال مکانی دیدنی برای گردشگران و مسافران شده است.

فرماندار ایرانشهر گفت: این رودخانه در تمام فصول سال آب دارد و منبع تغذیه سفره های زیر زمینی و تامین آب آشامیدنی و کشاورزی شهرستان است و وجود نخل های سر به فلک کشیده، باغ ها و مزارع سرسبز در کنار این رودخانه، موجب می شود مردم این منطقه خشکی کویر را به فراموشی بسپارند.

وی تصریح کرد: گردشگري در اقتصاد پویا و توسعه پایدار نقش مهم و اساسی دارد و اقتصاد توریـسم در سیـستان و بلوچـستان در صورت حمایت و ایجاد زیرساخت هاي اصلی می تواند توسعه پایدار را به همراه داشته باشد.

فرماندار ایرانشهر گفت: یکصد اثر تاریخی، فرهنگی و جاذبه های گردشگری این شهرستان آماده میزبانی گردشگران است.

وی افزود: قلعه ناصری، بیت مقام معظم رهبری، بقعه سید مهدی، قلعه تاریخی و کهن بمپور، سد بمپور، باغ خالصه، رودخانه دامن، ساختمان قدیمی بهداشت محیط، مزارع سرسبز حاشیه رودخانه و نخل های سربه فلک کشیده منطقه، چشمه آبگرم بزمان و قبرستان اسپیدژ به عنوان مکانهای دیدنی و گردشگری ایرانشهر برای مسافران نوروزی آماده شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: