• چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-4184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امینی فرد خواستار شد؛
تهیه سند توسعه استان سیستان وبلوچستان بر اساس آمایش سرزمینی

رئیس مجمع نمایندگاه سیستان و بلوچستان و نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین موضوعی که نیاز به پیگیری ویژه مسئولان استان دارد تهیه سند توسعه استان سیستان و بلوچستان بر اساس آمایش سرزمینی است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد نعیم امینی فرد صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه استاندار جدید سیستان و بلوچستان که در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد، بیان کرد: موقعیت‌های خوبی در سیستان و بلوچستان وجود دارد که با توجه به وضع نامناسب اشتغال این منطقه می‌تواند به اشتغالزایی در استان کمک کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان در ادامه اظهار کرد: همه دولت‌ها به دنبال تهیه سند آمایش سرزمینی بودند و باید این کار انجام شود، زیرا اکنون به دلیل جانمایی‌های سوئی که در گذشته انجام شده، بسیاری از موقعیت‌های صنعتی، کشاورزی، اقتصادی و آمایش سرزمینی هماهنگ نبوده و اکنون با مشکلاتی روبرو هستیم.

امینی فرد با بیان اینکه یک فرصت ویژه ترانزیتی در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد، گفت: اگر در کنار منطقه‌های آزاد چابهار  توسعه راههای استان را نیز باید همسو داشته باشیم که در این رابطه تصمیماتی با وزیر راه گرفته شده است.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در 29 اردیبهشت امسال نیز گفت: مردم سیستان و بلوچستان در انتخابات ریاست جمهوری حماسه ای بی نظیر آفریدند که همگان شاهد نقش آفرینی موثر آن ها بودند.

امینی فرد ضمن تشکر از زحمات استاندار اسبق و آرزوی موفقیت برای استاندار جدید سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: قطعا برای موفقیت و پیشرفت استان باید از ظرفیت های بی نظیر نیروی انسانی در استان به درستی اتفائه شود.

وی با تاکید بر اینکه باید در مسئولیت های مختلف از افراد دارای صلاحیت استفاده کرد، خاطرنشان کرد: جوانان رکن اصلی جامعه هستند و قطعا باید با برنامه ریزی صحیح از پتانسیل این قشر مهم هم استفاده شود.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات قابل توجهی در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد که باید همه آن ها به صورت ویژه مورد پیگیری قرار بگیرد.

رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مهمترین موضوعی که نیاز به پیگیری ویژه مسئولان استان دارد تهیه سند توسعه استان سیستان و بلوچستان بر اساس آمایش سرزمینی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: