• چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 968-1185-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه اهل سنت زاهدان:

مردم سیستان و بلوچستان حامی فعالیت‌های توسعه‌ای دولت هستند

امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: مردم سیستان و بلوچستان حامی فعالیت های توسعه ای دولت هستند و دولت نیز باید برای توسعه استان تلاش بیشتری داشته باشد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مولوی عبدالحمید اسمائیل زهی در آیین تودیع و معارفه استاندار سیستان و بلوچستان اظهار کرد: دولت تدبیر و امید باید برای موضوع مرزها  در سیستان و بلوچستان چاره‌ و تدبیری بیندیشد.

وی اظهار کرد: مرزهای موجود جزو نعمت‌‌های الهی و استعدادهای استان سیستان‌وبلوچستان به‌شمار می‌روند. ما همواره به وجود این مرزها افتخار می‌کنیم، اما این مرزها باید باز باشند تا مردم استان از طریق آنها به تجارت و کسب‌وکار مشغول بشوند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان در ادامه تصریح کرد: باید برای تجارت برخی کالاها در استان سیستان‌ و بلوچستان استثناء قایل شویم و اجازه معامله آنها را بدهیم.

اسماعیل زهی در ادامه به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم اشاره کرد و گفت: مردم سیستان‌وبلوچستان از یک طرف با خشکسالی مواجه هستند و از یک طرف تجارت و کسب و کار هم در استان وجود ندارد.

وی بیان کرد: عملکرد دولت تدبیر و امید در مورد مسئله قومیت‌ها مثبت و قابل قبول بوده است و از دولت بابت امنیت بوجود آمده در کشور و بخصوص استان سیستان و بلوچستان تقدیر و تشکر کرد.

امام جمعه اهل سنت زاهدان همچنین با تقدیر از علی اوسط هاشمی بیان کرد: یکی از ویژگی‌های خوبی که آقای هاشمی در این مدت داشتند، احترام و حرمت گذاشتن به کسانی بود که مردم برای آنان حرمت بسیاری قائل هستند.

وی اظهار کرد: باید اتحاد و انسجامی که امروزه در استان شکل گرفته است، تداوم داشته باشد و از مسئولان می‌خواهیم که به خواسته‌ها و انتظارات مردم توجه کنند و منفعت عمومی مردم را مدّنظر داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: